ערכת שאלות לפוליטיקאים

הלשכה מעלה אבק: מה עושה מירי רגב בכנסת ה-24?

השרה לשעבר מהליכוד נוכחת במליאה פחות משר הבריאות ושרת החינוך והגישה שאילתא אחת • מצעד הח"כים הנעלמים נמשך • רגב טענה בתגובה שמדובר בשקרים, בדקנו שוב - הנתונים נכונים
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

נוכחות דלה בכנסת. רגב (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

מצעד הח"כים הנעלמים ממשיך: לאחרונה הגישה חברת הכנסת מירי רגב מהליכוד הצעת חוק לסגירת גלי צה"ל. אך אם קידומה של ההצעה תלוי בנחישות הפרלמנטרית של השרה לשעבר – בתחנה יכולים לישון בשקט. גם רגב, כמו כמה מחבריה לליכוד, מציגה פעילות פרלמנטרית דלה מאד.

אז בואו נסכם מה עשתה למענכם רגב מאז חזרה לכנסת ביוני 2021:

  • הגישה שאילתא אחת על העלאת בני המנשה
  • הגישה שש הצעות לסדר היום של הכנסת, שלוש מהן אושרו (נכון לסוף ינואר)
  • הגישה 13 הצעות חוק
  • נכחה בדיון אחד בלבד בוועדות, בחודש דצמבר 2021 על מכסות הביצים, שאליו הגיעה רק כדי לברך על עצם קיום הדיון
  • ככלל היא מציגה נוכחות דלה מאד בכנסת. לפי אתר "זמן כנסת" בחודש שעבר נכחה כ-49 שעות בלבד פחות משר הבריאות ושרת החינוך. למעשה 116 חברי כנסת ושרים נכחו יותר ממנה.

רגב הגישה 13 הצעות חוק – מספר לא קטן ביחס לשאר הח"כים הנעלמים שעליהם כתבנו לאחרונה. הצעה אחת עברה בקריאה טרומית, בעיקר בזכות מחלוקת בקואליציה שלא הגיעה להצביע. ההצעה היא לביטול תשלום מע"מ על דירה ראשונה. אבל היא לא צפויה להתקדם מעבר לקריאה הטרומית.

רוצים לדעת מה הציון של רגב בפַּרלמֶטֶר של "שקוף"? לחצו כאן

הצעה אחרת שהוגשה מטעמם של עוד חמישה חברי כנסת מבקשת לבטל את תשלום הביטוח הלאומי לסטודנטים. ח"כים נוספים שהגישו את אותה הצעה: אחמד טיבי ועאידה תומא סלימאן מהרשימה המשותפת, ג'ידא רינאוי-זועבי ממרצ ואתי עטייה וקרן ברק מהליכוד. 

רוב הצעות החוק האחרות נועדו לשכב חודשים ושנים על שולחנה של הכנסת, כמו מאות הצעות חוק שהגישו חברי הכנסת השונים. 

הפעילות של רגב היא אומנם לא אפסית כמו כמה מחבריה למפלגה, אבל היא עדיין מציגה פעילות פרלמנטרית דלה מאד. נזכיר – עלות ההעסקה של רגב (כולל יועצים, רכב והוצאות לשכה) מגיעה לכ-140 אלף שקלים בחודש. 

רגב מצטרפת לעוד שורה של חברי כנסת מהליכוד שאומנם מכהנים כח"כים על הנייר אבל לא באמת מתפקדים: חיים כץ, ישראל כ"ץ, יובל שטייניץ, יואב גלנט ויולי אדלשטיין. האחרון ביקש (וקיבל) לאחרונה עוזר פרלמנטרי נוסף, אבל אין לו כמעט עשייה פרלמנטרית. מהצד השני זכינו לראות שבליכוד יש גם ח"כים שפועלים אחרת – כמו שלמה קרעי, ששבוע עבודה שלו שווה ערך לכל הפעילות הפרלמנטרית של כלל הח"כים הנעלמים יחדיו. 

ואם לא בכנסת, מה עוד עשתה רגב בשבועיים האחרונים? רגב השתתתפה בוועידת המשפיעות, סיפרה על לילה לבן במליאה ונאמה במשכן. השאר הם פוסטים נגד הממשלה.  

גם דורסנות הקואליציה על הכוונת

מלשכתה של ח"כ רגב נמסר: "שוב אתר שקוף בוחר לשקר ולעשות דה-לגיטימציה לחברת הכנסת רגב. אני מציעה לכם לבדוק את הנתונים שלכם, כולל שאילתות, הצעות לסדר, בקשות לדיון מהיר שנדחו על ידי יו"ר הכנסת. מעל 27 הצעות חוק בשלבים פרלמנטריים שונים ועוד הצעות חוק רבות שבתהליכי עשייה".

הפעילות של רגב בכנסת ה-24

במענה לתגובתה של ח"כ רגב הצענו ללשכתה לשלוח לנו תיקונים נקודתיים ואף עיכבנו את הפרסום כדי לבדוק את עצמנו שוב. מלשכתה של רגב לא נמסרו תיקונים. בדקנו את עצמנו שוב – הנתונים נכונים. 

עוד הוסיפו בלשכתה: "אולי במקום לעסוק באופוזיציה, כדאי שתתחילו לעסוק בדורסנות הקואליציה, בכך שאין לאופוזיציה מקום בוועדות, הצעות לסדר ושאילתות דחופות שהוגשו על ידי ח"כ רגב, נדחו על ידי יושב ראש הכנסת, דיונים מהירים אינם מקודמים על ידי יושבי ראש הוועדות ושאילתות לא מקבלות מענה תוך 21 ימים אם בכלל".

האמת היא שאנחנו עוסקים גם בנושאים אלו, ואף מביאים אותם לשיח בכנסת ובממשלה, כמו שקרה עם העיכוב במענה של השרים לשאילתות. בדקנו זאת גם בממשלה הקודמת, ורגב הייתה בין השרות המרכזיות שמאחרות במענה לשאילתות. גם מהמהלכים הדורסניים של הקואליציה לא התעלמנו.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת עידן בנימין

עידן בנימין
כתב לתיקון הכנסת. ירושלמי 15 שנה. מאז הקמת "שקוף" כותב על הפינות החשובות שכלי התקשורת מזניחים: העבודה הפרלמנטרית האמתית, פיקוח הח"כים על הממשלה, כשלונם של נבחרי הציבור לעמוד בחוקים שהם עצמם כתבו, מימון מפלגות פיקוח על מבקר המדינה ועוד. מתעקש לכתוב שוב ושוב על דברים - עד שיתוקנו. הולך לישון בלילה פסימי וקם בבוקר אופטימי. מונע מזעם ומתקווה בו זמנית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,160 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.