ערכת שאלות לפוליטיקאים

שטייניץ עולה לציבור 140 אלף שקלים בחודש, אבל כמעט לא עושה כלום

השר לשעבר מהליכוד לא הגיש הצעות חוק, הצעות לסדר או שאילתות בכנסת ה-24 • הוא כן הספיק לצאת לשומרון כדי לחוד חידות • מעקב "שקוף": מצעד הח"כים הנעלמים
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

0 הצעות חוק, שאילתות והצעות לסדר. שטייניץ (צילום: פלאש 90)

מבדיקת "שקוף" עולה שגם ח"כ יובל שטייניץ (הליכוד), כמו ישראל כ"ץ, יואב גלנט ויולי אדלשטיין – שביקש (וקיבל) לאחרונה עוזר נוסף – הוא "דחליל כנסת". כלומר, ח"כ שרשום על הנייר, המשכורת שלו נכנסת כל חודש, אבל אין לו כמעט עשייה פרלמנטרית. וזה עולה לנו המון.

מעקב "שקוף" אחר הח"כים הנעלמים:

מאז חזר לכנסת בחודש יוני יובל שטייניץ הספיק לעשות כלום אחד גדול. בדקנו:

מבחינת הנוכחות במשכן, אולי יש גרועים משטייניץ, אבל גם פה הוא לא נראה כמי שמוצא בכנסת עניין רב. לפי אתר "זמן כנסת", שטייניץ נכח בחודש שעבר רק 58 שעות במשכן, שווה ערך לכשליש משרה. 99 ח"כים נכחו יותר ממנו.

עלות העסקתו (שכר, יועצים, רכב, קשר עם הבוחר ושירותים שהוא מקבל מהכנסת) עולים לנו כ-140 אלף שקלים בחודש. בכל הנוגע ליובל שטייניץ – כל אלה הם בזבוז כסף. 

צפו בכתבה בחדשות 13 על היעדרות ח"כי האופוזיציה

אז עבודה פרלמנטרית – אין. בהיעדר יומנו של חבר הכנסת, בדקנו מה עשה ועם מי נפגש שטייניץ בשבועיים האחרונים, דרך הרשתות החברתיות. ביום שישי שעבר יצא לחוד לנו חידה בשומרון. ב-19 בינואר התראיין לאולפן YNET. כל שאר הציוצים והפוסטים הם ביקורת נגד הממשלה. נחמד – אבל בשביל זה לא צריך להיות חבר כנסת.

התופעה הזו של דחלילי כנסת קיימת בכל כנסת, אבל בדרך כלל מדובר בתופעה שולית. גם הפעם היא שולית כשמסתכלים על כל חברי הכנסת, אבל נראית כמרכזית במפלגת הליכוד, ובעיקר בעשירייה הראשונה. וגם אם חלקים אחרים באופוזיציה מחרימים את הוועדות באופן רשמי ולא רשומים בהן, הם לא מוותרים על חובתם הציבורית להשמיע את קולם בדיוני התקציב והחקיקה. וגם אם אתה חושב שדיוני הוועדות מיותרים – יש לך שלל כלים לשרת את הציבור שבחר בך. נכון להיום נראה ששטייניץ בוחר שלא להשתמש באף אחד מהם.

מלשכתו של שטייניץ לא נמסרה תגובה.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת עידן בנימין

עידן בנימין
כתב לתיקון הכנסת. ירושלמי 15 שנה. מאז הקמת "שקוף" כותב על הפינות החשובות שכלי התקשורת מזניחים: העבודה הפרלמנטרית האמתית, פיקוח הח"כים על הממשלה, כשלונם של נבחרי הציבור לעמוד בחוקים שהם עצמם כתבו, מימון מפלגות פיקוח על מבקר המדינה ועוד. מתעקש לכתוב שוב ושוב על דברים - עד שיתוקנו. הולך לישון בלילה פסימי וקם בבוקר אופטימי. מונע מזעם ומתקווה בו זמנית.

6 תגובות

  1. ברור שמלשכתו לא נמסרה תגובה.
    אין שם אף אחד שיענה לטלפון, כולם בחופשה בתשלום.

  2. את הנזק שלו הוא עשה. סידר את החברים . דאג לתחת של הבוס. והרס לנו את הים עם כל תחנות הגז.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,152 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.