ערכת שאלות לפוליטיקאים

“תזכיר לי” – מי תפס לי את החניה?

תקנה חדשה תנסה לשים סוף לתפיסה של חניות פרטיות ■ “תזכיר לי” – פינה קבועה בה נתמצת תיקוני חוק ממשלתיים שכולנו מפספסים בגלל השם המרדים “תזכיר חוק”.
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

סיימתם יום עבודה ארוך, חזרתם הביתה עם הרכב ופתאום… אבוי! מישהו תפס את החניה הפרטית שלכם. אתם יכולים לטלפן למשטרה ולדווח, אך כיום, הסיוע המרבי שתוכל היא להציע הוא באיתור מספר הטלפון של בעל הרכב החונה. הסיבה לכך: לא מדובר בעבירה על החוק.

תקנת תעבורה חדשה שפרסם השבוע משרד התחבורה הופכת מעשה שכזה לעבירה תעבורתית ומעניקה למשטרה סמכויות אכיפה. בהסבר התקנה נכתב: "משטרת ישראל מסרה, כי אחוז משמעותי מהפניות למוקד 100 הן בשל תפיסת חניה פרטית על ידי מי שאיננו זכאי לכך (…) ולפיכך ביקש השר לביטחון הפנים שהאמור יהווה עבירת תעבורה".

התקנה היא כרגע זמנית בלבד, זאת בזמן שהנושא נבחן לעומק, מכוון שכפי שנכתב בהסבר: "האופי התעבורתי של העבירה איננו חף מספקות".

רגע לפני שאתם רצים לתקוע שלט ליד הבית "חניה פרטית" חשוב שתדעו שאם החניה לא שלכם, גם מעשה זה יוכלל כעבירה על החוק. כלומר, לא תוכלו לקבוע חניה פרטית באם לא רכשתם אותה כדין והצהרתם עליה למשטרה.

אפשרות נוספת כדי שלא יתפסו לכם את החניה: השאירו את הרכב בבית וסעו בתחבורה ציבורית (במידה והמדינה בכלל דואגת לכם לאפשרות סבירה להגיע לעבודה שלא עם רכב).

קישור לתזכיר המלא: http://www.tazkirim.gov.il/Tazkirim_Attachments/43728_x_AttachFile.docx

פינות קודמות בסדרת “תזכיר לי”:

מעש"י

(מה עושים כדי שיתוקן)

 

יש לכם השגות על תזכיר החוק המדובר? זה השלב בו הציבור יכול להשפיע! היכנסו לאתר הממשלתי והעירו.

למרבה הצער, היכולת להגיב פועלת כיום רק בגרסאות מיושנות של דפדפן אקספלורר שלא קיימות עוד (באמת). אין לכם? מוזמנים לכתוב פה בתגובות את הערותיכם ואנו נעבירן במרוכז.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת עידן בנימין

עידן בנימין
כתב לתיקון הכנסת. ירושלמי 15 שנה. מאז הקמת "שקוף" כותב על הפינות החשובות שכלי התקשורת מזניחים: העבודה הפרלמנטרית האמתית, פיקוח הח"כים על הממשלה, כשלונם של נבחרי הציבור לעמוד בחוקים שהם עצמם כתבו, מימון מפלגות פיקוח על מבקר המדינה ועוד. מתעקש לכתוב שוב ושוב על דברים - עד שיתוקנו. הולך לישון בלילה פסימי וקם בבוקר אופטימי. מונע מזעם ומתקווה בו זמנית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,143 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.