מפרגנים וקוראים לחבר הכנסת אלי אלאלוף לסגור את הברז לאגודות העות'מאניות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
חבר הכנסת לשעבר, אלי אלאלוף
אלי אללוף - מתוך אתר הכנסת
חפרנו ונמשיך לחפור עד שיפסיק העוול בחוק (מתקופת השלטון העות'מאני!), שמאפשר לאלפי ארגונים לנהל כספי ציבור ללא שקיפות מינימלית (עוד על האגודות העות'מאניות).
 
אך יש אור בקצה המנהרה: בדיון ועדת העבודה והרווחה בנושא דמי חברות לארגוני מעסיקים (הנגבים על-פי תקנות ובאופן אוטומטי מכל העוסקים במקצוע, דוגמת התאחדות בעלי המלאכה, התעשיינים ועוד), הבהיר יו"ר הוועדה, אלי אלאלוף (כולנו), כי לטעמו "החוק הזה בכלל לא אקטואלי […] אם הכסף מנוהל על-ידי עמותות עות'מאניות שהן לא שקופות".

חבר הכנסת אלאלוף – אתה צודק לגמרי!
אנחנו קוראים לך מפה לעצור את התקנות בתחום עד שתוסדר השקיפות של הארגונים אליהם זורמים כספי המעסיקים. אין לנו עניין כרגע להיכנס לדמי החברות עצמם – אלא רק לוודא שהכסף יגיע לפחות למקום שבו אפשר לפקח עליו.

בפני אלאלוף הזדמנות בלתי חוזרת לכפות על משרד העבודה תיקון היסטורי, שיסגור לאגודות העות'מאניות את הברז. את זאת הוא יכול לעשות בשני צעדים פשוטים:

אגב, אין סיבה שהמהלך הזה יפגע בארגוני המעסיקים – הוא יחייב אותם להירשם במסגרת החוק כעמותות, ואז הם יוכלו להמשיך לפעול כמו היום (רק עם שקיפות).

בקיצור: רוצים לגבות כסף ציבורי? התנהלו בשקיפות!

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
תומר אביטל

מייסד-שותף, כתב

גדלתי במקומונים - שם התאהבתי בעיתונות ולמדתי להשתמש בה לתיקון עולם. בהמשך עבדתי ב"מבט", "כלכליסט" ו"עובדה". סיקרתי את השלטון והבנתי שכלי תקשורת עצמאית ואקטיביסטי יכול להגביר את מחויבות נבחרי הציבור - לציבור. הבנתי שיחד אנחנו יכולים למנוע החלטות שלטוניות גרועות. אז ב-2014 ייסדתי את "מאה ימים של שקיפות" שבהמשך גדל ל"שקוף" ובזכות המו"לים שלנו - מייצר פוליטיקה איכותית יותר.

אני מאמין בכוחה של העיתונות העצמאית - לתקן את העולם. לא פחות.


בין לבין אני כותב פרוזה (חיברתי ספר מתח בשם "המשכן"), מוביל את נשנושי שירה ומרצה בסמינר הקיבוצים ובמרכז הבינתחומי. אפשר לקרוא עלי עוד פה.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.