ערכת שאלות לפוליטיקאים

מפרגנים וקוראים לחבר הכנסת אלי אלאלוף לסגור את הברז לאגודות העות'מאניות

הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

חבר הכנסת לשעבר, אלי אלאלוף
אלי אללוף - מתוך אתר הכנסת
חפרנו ונמשיך לחפור עד שיפסיק העוול בחוק (מתקופת השלטון העות'מאני!), שמאפשר לאלפי ארגונים לנהל כספי ציבור ללא שקיפות מינימלית (עוד על האגודות העות'מאניות).
 
אך יש אור בקצה המנהרה: בדיון ועדת העבודה והרווחה בנושא דמי חברות לארגוני מעסיקים (הנגבים על-פי תקנות ובאופן אוטומטי מכל העוסקים במקצוע, דוגמת התאחדות בעלי המלאכה, התעשיינים ועוד), הבהיר יו"ר הוועדה, אלי אלאלוף (כולנו), כי לטעמו "החוק הזה בכלל לא אקטואלי […] אם הכסף מנוהל על-ידי עמותות עות'מאניות שהן לא שקופות".

חבר הכנסת אלאלוף – אתה צודק לגמרי!
אנחנו קוראים לך מפה לעצור את התקנות בתחום עד שתוסדר השקיפות של הארגונים אליהם זורמים כספי המעסיקים. אין לנו עניין כרגע להיכנס לדמי החברות עצמם – אלא רק לוודא שהכסף יגיע לפחות למקום שבו אפשר לפקח עליו.

בפני אלאלוף הזדמנות בלתי חוזרת לכפות על משרד העבודה תיקון היסטורי, שיסגור לאגודות העות'מאניות את הברז. את זאת הוא יכול לעשות בשני צעדים פשוטים:

אגב, אין סיבה שהמהלך הזה יפגע בארגוני המעסיקים – הוא יחייב אותם להירשם במסגרת החוק כעמותות, ואז הם יוכלו להמשיך לפעול כמו היום (רק עם שקיפות).

בקיצור: רוצים לגבות כסף ציבורי? התנהלו בשקיפות!
יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת תומר אביטל

תומר אביטל
מייסד-שותף, לשעבר כתב ועורך ב"שקוף".

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,157 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.