ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

ועדת האתיקה של הכנסת – חה"כ מיקי זוהר פעל בניגוד עניינים

ועדת האתיקה קבעה: חה"כ פעל בניגוד עניינים כאשר קיים דיונים לקידום שכונה שבה לאשתו חמישה נכסים
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

j"f nheh zuvr

חבר הכנסת מיקי זוהר קיים שלושה דיונים בוועדה בראשותו כדי לקדם שכונה בה לאשתו 5 נכסים. אז כתבתי (תומר) על ניגוד העניינים השערורייתי. אלא שזוהר ביקש שאמחק זאת או ש"ייאלץ לתבוע אותי דיבה".

כתוצאה פניתי לייעוץ המשפטי של הכנסת ולוועדת האתיקה בכנסת עם המשמר החברתי לברר את הנושא. העתירה התקבלה במלואה. אם ברשותכם דקה, אתם חייבים לקרוא אותה כדי לראות מחד עליבות פרלמנטארית, ומנגד כמה חשובים כלבי השמירה האזרחיים (כמו המשמר) ועיתונות חוקרת (כמו דהמרקר).
תקציר:

החלטת ועדת האתיקה

בקובלנות נגד חבר הכנסת מיקי מכלוף זוהר בנושא ניגוד עניינים בתפקידו כיושב ראש ועדה

"עמותת 'המשמר החברתי' ומר תומר אביטל פנו לוועדת האתיקה וליועץ המשפטי לכנסת בקשר לישיבות שקיימה הוועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי בראשה עומד חה"כ מיקי מכלוף זוהר, ואשר עסקו בשכונת "כרמי גת" בקריית גת.
לפי הפנייה של המשמר החברתי, 'בחודשי קיומה, הוועדה הקדישה לא פחות משלוש ישיבות לנושאי תכנון ובניה בעיר קריית גת, עירו של חה"כ זוהר. במרכז הישיבות הללו עמדה שכונה אחת – שכונת כרמי גת… מצבה של כונת כרמי גת הוא הנושא היחיד שהוקדשו לו שלושה דיונים בוועדה.'
עוד נכתב בפנייה כי 'חה"כ זוהר עצמו ציין בוועדה כי הוא בעליו של נכס בכרמי גת, אלא שבתחקיר דה מרקר מיום 2017.5.26 נחשף כי בנוסף לנכס זה, אוחזת זוגתו של זוהר ב-5 נכסים נוספים באותה שכונה, והיא אף עוסקת בשיווק דירות בשכונה זו. מכאן, שיש לחה"כ זוהר אינטרס אישי מובהק בקידום הבנייה והתשתיות בכרמי גת.'

סיכומם של דברים, ועדת האתיקה קובעת כי בעריכת הדיונים שעסקו בשכונת כרמי גת בוועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי בראשותו, הפר חה"כ זוהר את כללי האתיקה המחייבים את חברי הכנסת להימנע אפשרות של ניגוד עניינים… ולהימנע מליזום הצעות בנושאים בהם יש להם עניין אישי…
אשר לסנקציה, הוועדה הביאה בחשבון הן את היותו של חה"כ זוהר חבר כנסת ויושב ראש ועדה חדש, והן את העובדה שזו הפעם הראשונה שבה עוסקת הוועדה בקובלנה נגדו, ולפיכך החליטה להסתפק בהטלת הערה, התאם לסמכותה…
כמו כן קובעת הוועדה כי על חה"כ זוהר להימנע מכאן ולהבא מליזום ומלנהל ישיבות העוסקות בשכונת כרמי גת, בוועדה שבראשותו או בוועדות אחרות."

מסקנה: חייבים לחזק את כלבי השמירה.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת תומר אביטל

תומר אביטל
מייסד-שותף, לשעבר כתב ועורך ב"שקוף".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,988 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!