ערכת שאלות לפוליטיקאים

כאן כדי להישאר: קמפיין ההדסטארט של קרן התחקירים צובר תאוצה

הצורך בתחקירים עצמאיים, במימון הציבור, נובע מהיכולת המוגבלת של התקשורת הישראלית להעמיק ולחקור כיום, על כל קשייה: היעדר תקציבים, חשש מתביעות, אינטרסים זרים, בעלויות צולבות של בעלי הון על כלי תקשורת, והשפעה שלטונית מרסנת
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

בשבוע שעבר הוזנק לדרך קמפיין מימון המונים לביצוע תחקירים בהנחיית הציבור, על-ידי גופי עיתונות עצמאית מובילים (ואנחנו ביניהם). אף אחד מאיתנו לא ציפה שיעד הגיוס הראשוני, 50,000 ש"ח, יושג תוך שבוע בלבד מפתיחת הפרויקט.

קרן התחקירים העצמאית היא מיזם שנולד כדי לאפשר לציבור לקחת חלק פעיל בתהליך העבודה העיתונאי. לקראת השקת קמפיין ההדסטארט, הציע הציבור יותר מ-300 נושאים לתחקירים באתר המיזם. ההצעות המדורגות גבוה עולות להצבעה, ובסיומה נקבע מהי כתבת העומק, או התחקיר, אותו יבצעו העיתונאים העצמאיים החברים בקרן התחקירים. הרעיון הוא לאפשר להושיב את הציבור על כיסא המו"ל והעורך הראשי.
הצורך בתחקירים עצמאיים, במימון הציבור, נובע מהיכולת המוגבלת של התקשורת הישראלית להעמיק ולחקור כיום, על כל קשייה: היעדר תקציבים, חשש מתביעות, אינטרסים זרים, בעלויות צולבות של בעלי הון על כלי תקשורת, והשפעה שלטונית מרסנת.
כעת, משהושג היעד הראשוני תוך שבוע, הובטח המימון ל-3 תחקירים שיבצעו עיתונאים עצמאיים. כעת קרן התחקירים מסמנת יעד חדש – 100,000 ש"ח – פי שתיים מהסכום המקורי. בסכום הזה יוכל המיזם להעסיק מנכ"ל, לבצע עוד תחקירים עצמאיים בהנחיית הציבור, לתמוך בגופים העצמאיים שמרכיבים את הקרן, לשכור חוקרים פרטיים, מעקבים, צלמים, ולהנגיש את הממצאים שיתגלו באמצעות מעצבים גרפיים ואנליסטים.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,161 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.