ערכת שאלות לפוליטיקאים

"בימים אלו זה לא מובן מאליו שיושב אדם בוועדת היתרים ואומר לרה"מ 'לא'"

עורכת "שקוף" נעמי נידם הסבירה בראיון לגלי צה"ל את הבעייתיות ב"חוק המתנות", שאותו מקדמת הקואליציה. "במדינה מתוקנת יש כלים שאמורים למנוע שחיתות, נתניהו לא הסתפק בתשובה של ועדת ההיתרים". האזינו
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

נתניהו במעון בבלפור (צילום: יונתן זינדל פלאש 90)

עורכת "שקוף" נעמי נידם הסבירה בראיון בגלי צה"ל מדוע יש להתנגד להצעת "חוק המתנות", שנועד לאפשר לנבחרי ציבור ולעובדי ציבור לקבל תרומות עבור מימון הגנה משפטית או טיפול רפואי. "הסיפור של ניסיונות נתניהו למימון משפטו התחיל מזמן, כבר ב-2008 נתניהו בקש אישור לתרומות. בימים אלו, זה לא מובן מאליו שיושב אדם בוועדת היתרים ואומר לראש הממשלה 'לא', אתה לא יכול לקבל את הכסף, עוד רגע זה אולי לא יתנהל ככה. במדינה מתוקנת יש כלים שאמורים למנוע שחיתות, נתניהו לא הסתפק בתשובה של ועדת ההיתרים והסאגה הזו נמשכה. מדהים לראות איך בסופו של דבר פשוט מחוקקים חוק כדי שהדבר יתאפשר".

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,136 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.