ערכת שאלות לפוליטיקאים

מרכז המחקר והמידע של הכנסת ערך דו"ח על מענה לפניות הציבור, רק כמחצית ממשרדי הממשלה והרשויות הגיבו

לשישה מתוך המשרדים כלל אין נוהל לטיפול בפניות הציבור ורק עשרה מפרסמים את הנהלים לציבור. "השירות לציבור הוא שירות לא טוב", אמר ראש אגף פניות הציבור במשרד רה"מ
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

משכן הכנסת (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)

מתוך 43 גופים ציבוריים שמרכז המחקר והמידע של הכנסת (ממ"מ) פנה אליהם לצורך הכנת דו"ח על מענה לפניות הציבור בגופים ציבוריים, רק 26 טרחו להשיב. לשישה מתוכם כלל אין נוהל לטיפול בפניות הציבור ורק עשרה מפרסמים את הנהלים לציבור. בפחות ממחצים מהגופים ישנה אפשרות לפנייה באמצעות הרשתות החברתיות. ממצא נוסף של הדו"ח הוא כי אזרח הפונה לגוף ציבורי, במידה וניתן בכלל לפנות אליו, יכול לחכות לתשובה עד שלושה חודשים. לפי תקנון שירות המדינה, עובד ציבור חייב לתת תשובה עניינית בכתב תוך 45 יום.

הנתונים הוצגו בוועדת הכנסת לפניות הציבור. בהודעה לעיתונות מטעם הוועדה נמסר כי אריק קליינר, ראש אגף פניות הציבור במשרד ראש הממשלה, אמר בישיבת הוועדה כי "השירות לציבור הוא שירות לא טוב, העבודה שנעשתה עד עכשיו לשיפור השירות לתלונות הציבור בכלל המשרדים היא לא מספיק טובה. רוב המשרדים לא נותנים שירות בשפה הערבית שהיא שפה רשמית במדינת ישראל. אנשים בעלי מוגבלות ואוכלוסיות חרדיות לא יכולות לפנות לחלק מהמשרדים באמצעות הטלפון. אין היום נוהל שמחייב את כלל המשרדים והגופים השונים לסטנדרט אחיד לטיפול בפניות הציבור, כל משרד בונה לעצמו את הנוהל בהתאם לצרכי הארגון".

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת שוקי טאוסיג

שוקי טאוסיג
העורך הראשי של אתר "העין השביעית".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,160 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.