ערכת שאלות לפוליטיקאים

בהמשך לתחקיר "שקוף": המשטרה חקרה את שלום אסייג

חקירה משטרתית נוספת על סוגיה שעמדה במוקד תחקיר יזום של "שקוף" - שיתוף הפעולה של שלום אסייג וחברת Yschool מבית "ידיעות אחרונות"
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שלום אסייג
הקומיקאי שלום אסייג וחברת Yschool מבית "ידיעות אחרונות" שעמדו במוקד תחקיר שפרסמנו – הם גיבורי פרשה שמתבררת כעת במשטרה. אסייג, יחד עם ראש עיריית טירת הכרמל נחקר ביום שני ביחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433 בחשד למעורבות בשחיתות ציבורית.

אסייג ו-Yschool הציעו לרשויות מקומיות מערכת לשיעורים פרטיים דיגיטליים עבור תלמידי בתי הספר שבתחום הרשות. אלא שבשנה שעברה חשפנו יחד עם עמרי מניב בערוץ 10 כיצד הם שיווקו לראשי הערים את הדיל – תוך הצעה לסיקור חיובי שלהם ב-ynet. ראשי ערים רבים הסכימו להוציא את הכסף על המערכת, מהכיס שלך.

 

חוות דעת לפטור ממכרז – שניפקה החברה עצמה

ואם זה לא מספיק, החברה ביקשה מהרשויות לרכוש את השירותים ללא מכרז. בשביל זה צריך חוות דעת מומחית שאין לחברה מתחרים ושהיא ראויה להיות "ספק יחיד".
ואכן הייתה חוו"ד כזו – שנוסחה על-ידי לא פחות ממנכ"לית משרד החינוך לשעבר, דלית שטאובר. אלא שבתחקיר הראינו כי שטאובר הסתירה מהרשויות המקומיות שהיא עובדת של חברת Yschool ומקבלת תלוש שכר ממנה. על פניו, עקיפת מכרז תוך ניגוד עניינים, לכאורה.
https://youtu.be/EOdP6kf5Vb8
אסייג כאמור נחקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה, להב 433, בחשד למעורבות בשחיתות ציבורית. במסגרת הפרשה נחקרו גם ראש עיריית טירת הכרמל וסגנו, החשודים בקבלת דבר במרמה ובהפרת אמונים.
שלום אסייג
 
*
*
התחקיר המדובר מרכז הרבה רעות חולות וגם אריה דרעי וניר חפץ מופיעים בו ככוכבי משנה. לחצו כאן לצפייה.

 

זה התחקיר השני ש"שקוף" מעורבים בו שמוביל לחקירת משטרה השנה. הקודם היה תחקיר הפרוות שהוביל לחקירת חברת הלובינג גלעד.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת תומר אביטל

תומר אביטל
מייסד-שותף, לשעבר כתב ועורך ב"שקוף".

2 תגובות

  1. כמורה בבית ספר ברמת גן אני יודע שאף אחד מהתלמידים לא משתמש בזה. שאלתי תלמידים מתקשים למה אתם לא משתמשים בזה? ואמרו לי שזה פשוט לא ברור ומובן.

  2. למה מנכלית משרד החינוך טרם נחקרה? היא הרבה יותר מסוכנת וההתנהגות שלה יותר פושעת מהתארגנות קפיטליסטית אופורטוניסטית. הנוכלת הזו אחראית על חינוכם של ילדי ארץ ישראל ומהווה דוגמה ויש לפטרה במיידי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,137 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.