מדינת ישראל מחברת תקע לשקע: תחנת ניטור האוויר בקרית מוצקין, פרק רביעי בסדרה

ההמתנה נמשכת: תחנת ניטור האוויר בקריית מוצקין עדיין מנותקת. עכשיו, הבעיה היא בחיבור שעשתה חברת המים המקומית לתחנת הניטור
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
פילר חשמל

חודש עבר מאז פנינו בפעם האחרונה למשרד להגנת הסביבה כדי לבדוק מדוע תחנת ניטור האוויר בקריית מוצקין לא מחוברת. השבוע פנינו בפעם הרביעית, לאחר שגילינו שהתחנה עדיין עומדת מנותקת. מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: "בבדיקה של חברת החשמל, נמצא כי ישנם ליקויים שיש לתקן בחיבור החשמל החדש שביצע תאגיד מי-כרמל (מדובר בפילר שלהם) שנעשה לתחנת ניטור האוויר בקריית מוצקין".

פילר חשמל

בקריית מוצקין לא יכלו "להתמודד עם טיפשות" אז ניתקו את התחנה

תזכורת: ביולי האחרון חשפנו כאן כי עיריית קריית מוצקין ניתקה תחנה לניטור אוויר מהחשמל מאחר וחששה כי הדירוג ישפיע באופן שלילי על תדמית העיר. "לקחו אותנו ושמו אותנו העיר הכי מזוהמת בארץ מבחינת תחבורה. אנחנו הוצאנו מאז את התחנה מהחשמל. אתה לא יכול להתמודד עם טיפשות, אז ניתקנו…", כך תיאר אז סגן ראש עיריית קרית מוצקין, יוסי מרקוביץ', את הדרך בה התמודדו בעירייה העניין.

מרקוביץ' טען כי בעיית הזיהום בציר כביש 4 היא אזורית, ואינה שייכת רק לקריית מוצקין, והתנה את הסכמתו להצבת התחנה בדרישה ששמה של התחנה לא יהיה "מוצקין". במשרד להגנת הסביבה לא נענו לתנאים – ולכן העירייה ניתקה את התחנה מהחשמל.  לאחר שפנינו למשרד להגנת הסביבה, החלו לטפל בנושא – אך הדרך עדיין נראית ארוכה. המשרד הגיע להסכם עם העירייה כי שם התחנה ישונה ל "דרך עכו חיפה" והתחנה תחובר מחדש. השם אכן שונה, אך התחנה לא חוברה, מאחר וחיפשו לה חיבור מתאים לחשמל.

השבוע, לאחר שפנינו בפעם הרביעית למדנו כי ישנה תקלה בחיבור שעשתה חברת המים המקומית.

*

אתם בטח תוהים מדוע חברת המים המקומית מחברת תחנת ניטור אוויר לחשמל. שאלנו בדיוק את אותה השאלה, והמשרד מסר לנו תשובה מפורטת.

התשובה המפורטת

"המשרד להגנת הסביבה  מתכנן לעשות שימוש בפילר / ארון חשמל השייך למי כרמל, הנמצא בסמיכות לתחנת הניטור. ארון חשמל זה אמור לשמש את תאגיד מי כרמל לצרכיו (מגופים) והמשרד עושה שימוש משני – אספקת חשמל לתחנת הניטור.

מכיוון שלארון חשמל זה טרם חובר מונה, המשרד הפעיל יועץ חשמל וניסה לקדם הליכים על מנת לצמצם את לוחות הזמנים לחיבור מהיר יותר. החלופות האחרות לחיבור חשמל היו יקרות יותר מורכבות יותר כולל פרקי זמן ארוכים יותר, ולכן זו החלופה שנבחרה. אנחנו מקדישים מאמצים רבים כדי לחבר תחנה זו, דבר שיקרה בקרוב".

נזכיר, כי התחנה נותקה בחודש פברואר. נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם.

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
עידן בנימין

כתב לתיקון הכנסת

ירושלמי 15 שנה. מאז הקמת "שקוף" כותב על הפינות החשובות שכלי התקשורת מזניחים: העבודה הפרלמנטרית האמתית, פיקוח הח"כים על הממשלה, כשלונם של נבחרי הציבור לעמוד בחוקים שהם עצמם כתבו, מימון מפלגות פיקוח על מבקר המדינה ועוד.

מתעקש לכתוב שוב ושוב על דברים - עד שיתוקנו. הולך לישון בלילה פסימי וקם בבוקר אופטימי. מונע מזעם ומתקווה בו זמנית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.