ערכת שאלות לפוליטיקאים

תטוס לווינה אחרי הבחירות? ליברמן: "אלך לנוקדים, לישון"

פגשנו את אביגדור ליברמן בשבתרבות בתל-אביב, שם ניסה יו"ר ישראל ביתנו להיזכר במהלכים שקידם בעשרים שנותיו בפוליטיקה, התחייב שלא לתמוך בפיזור הכנסת ה-22 - וגם נראה שאולי הצלחנו להפחיד אותו: אחרי הבחירות הוא יישאר בישראל (אבל עם טלפון סגור)
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

אביגדור ליברמן

לאחרונה הודענו כי ננסה לעקוב אחרי אביגדור ליברמן לאחר הבחירות, ותהינו אם יטוס שוב לווינה – היעד אליו נסע מספר פעמים בעבר אחרי מערכות בחירות. המטרה הייתה להבין מה הוא עושה שם ועם מי הוא נפגש.

כדי לחסוך בעלויות הטיסה והמעקב המקצועי, החלטנו קודם לברר את הסוגיה עוד בישראל – וניצלנו אירוע "שבתרבות" שהתקיים אתמול בשכונת צהלה בתל אביב בשביל לשאול אותו על כך.

את מי אתה מתכנן לפגוש בווינה אחרי הבחירות?

"לצערי אחרי הבחירות אני הולך לנוקדים לישון, ולשמחתי אני מתכונן שם מיד אחרי הבחירות לחתונה של הבן שלי – בישראל. זה כנראה יהיה שבוע עסוק מאוד אבל אני אסגור את הטלפון שלא יפריעו לי".

בנוסף, אחרי שליברמן וסיעת ישראל ביתנו הצביעו בעד הצעת הליכוד לפיזור הכנסת ה-21, רצינו לוודא שלא נלך לבחירות בפעם השלישית.

האם יש סיכוי שתצביע בעד פיזור הכנסת ה-22?

"אין שום סיכוי – אף אחד לא ילך לבחירות פעם שלישית. נתניהו גרר פעמיים את המדינה לבחירות. אחרי הבחירות באפריל הוא ניסה להקים ממשלה ולא הצליח. במקום להעביר את האפשרות להקים ממשלה למישהו אחר, הוא הגיש פעם שניה חוק לפיזור הכנסת. אף אחד לא יתמוך בפיזור הכנסת הפעם השלישית. תהיה ממשלה עם נתניהו או בלי נתניהו אבל תהיה ממשלה".

"לפחות כמה וכמה אנשים טובים מתוך הליכוד יתנגדו לחסינות"

במהלך השיחה נשאל על ידי מנחת האירוע, העיתונאית נורית קנטי (גל"צ), אם יתמוך בחוק חסינות ופסקת התגברות. ליברמן סרב לתת תשובה חד משמעית, אך טען כי לדעתו יהיו בליכוד כמה מתנגדים לחוקים:

"ממה שאני רואה, לפחות כמה וכמה אנשים טובים מתוך הליכוד יתנגדו גם לחסינות וגם לפסקת ההתגברות". כשנשאל שוב אם יתמוך בחקיקה, השיב כי "לא ראיתי את חוק החסינות ולא את פסקת ההתגברות. יש מה לשפר במערכת המשפט […] אבל אין חוק כזה ולא צריך להתייחס למה שאין. אין ולא יהיה, נקודה".

בנוסף התבקש לספר על מהלך שהוביל בשנותיו הרבות בכנסת – כזה שהוא גאה בו במיוחד.

"התקלת אותי אבל אני אנסה. אני בטח לא זוכר את כל מה שעשינו ב-20 שנה אבל אני זוכר את הצעת החוק הראשונה שהעברתי לכנסת ב-99', חוק פטור מתשלום לתרופות לכל הגמלאים, לכל אלו שחיים מהבטחת הכנסה ועולים עד 3 שנים בארץ". בנוסף סיפר ליברמן על הישגים מתקופתו במשרד התשתיות והאנרגיה ובמשרד התחבורה.

למרות שהוא מדבר על הנושא בלי סוף – לא מצא ליברמן הישג להזכיר בתחום הדת והמדינה.

נותרו יומיים לבחירות: נצלו את הזמן לפגוש מועמדים ומועמדות ולשאול אותם את השאלות הקשות שמעניינות אתכם!

ומה יהיה עם הטיסה לווינה?

אם ליברמן אכן מתכנן להישאר בארץ – מעולה. אם בכל זאת יטוס, ננסה לחקור מה הוא עושה שם: הצטרפו אלינו למסע שקיפות חוצה מדינות. 

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת יעל פינקלשטיין

יעל פינקלשטיין
כותבת ב"שקוף" מאז "מאה ימים של שקיפות", עוקבת אחרי פעילות של לוביסטים שמייצגים בעלי אינטרסים בכנסת וכותבת גם על ייצוג שוויוני בפוליטיקה. לתקשורת כוח עצום להשפיע על החיים שלנו, והיא יכולה לנצל אותו כדי לחשוף עוולות ולדרוש תשובות מנבחרות ונבחרי הציבור - אבל היא לא תמיד מצליחה לעשות את זה. אני שמחה להיות חלק מארגון עצמאי שיכול לפעול רק למען הציבור בחופש מוחלט.

תגובה אחת

  1. חברים, זה דיווח צהוב כמו פיפי. שימו לב. נא לא לגלוש למקומות צהובים.
    ואגב, להיכן נוסע ליברמן בוינה?? גם זה צהוב כמו פיפי. אלדד יניב נתן את התשובה מזמן. הוא חובב זונות בחברתו של מרטין שלף.יניב נסע עם ליברמן לוינה מספר פעמים, כשהיה עו"ד שלו. ועל זה אתה רוצים לזרוק כסף??? שימו לב לא ליפול לעיתונות צהובה. שמתי לב מידי פעם, יש לכם איזו נטייה כזאת. בקצב הזה אתם תהפכו מהר מאד לצהובון המפרסם תמונות עם ציצי, כדי למכור העיתון.
    ואם אתם רציניים, אז תעשו לדוגמה תחקיר על הקשר של ליברמן לנוני מוזס. מדוע מוזס במשך שנים מריץ את ליברמן? גם בבחירות האלה, אגב. הוא מקבל שם במה חופשית לרמות את הציבור, מתי שרק יחפוץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,154 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.