ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

טל רוסו מוותר בשלושת החודשים הקרובים על הרכב, השכר והיועצים

הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

ח"כ טל רוסו - היחיד שוויתר על ההטבות

רוסו ניהל קריירה קצרה מאד כח"כ – הוא רק נבחר באפריל וכבר הודיע שלא יתמודד בבחירות הבאות.
רוסו ימשיך לכהן עד ספטמבר ויכול היה כמו שאר הח"כים ליהנות משכר מפנק, רכב צמוד עם דלקן ושלושה עוזרים – אך החליט לוותר ולתרום את הכסף.

אף שרוסו פרש, בשלושה החודשים הקרובים עליו להגיע להצבעות ודיונים מיוחדים (ככל שיתקיימו) כמו כל ח"כ. עליו להמשיך לפקח על הממשלה, ולסייע למפלגתו בבחירות. אחריותו לא נופלת במאומה משאר 119 הח"כים האחרים. למעשה הוא נכח בדיונים היום ואמש. הוא לא היה חייב לוותר על משכורתו, אך כפי שאמר בעצמו: "אני לא מרגיש נוח לקבל שכר".

פנינו לרוסו ושאלנו ממתי יתרום את שכרו, האם כבר השיב את הרכב וכמה עוזרים יעסיק.

מלשכתו נמסר: "את השכר יתרום החל מהמשכורת הקרובה. ח״כ רוסו התנדב בעמותות לפני הצטרפותו לפוליטיקה ומסתמן כי יעביר את משכורתו לאחת מהן.
את רכבו יחזיר בסוף החודש. בהתייעצות עם יועמ״ש הכנסת, הוא עוצר את המשך ההוצאות מתקציב הקשר לבוחר. עוזריו של רוסו יתחילו לעזוב בעוד מספר ימים. ח"כ רוסו לא מתכוון להעסיק יותר מעוזר אחד וגם זה ייפסק ברגע שאותו עוזר ימצא עבודה חדשה".

Image may contain: 2 people, people standing and text

דרושים עוד אנשים כמו רוסו שמרגישים: "לא נוח" מלעקוץ את הקופה הציבורית.

אנו קוראים לשאר חברי הכנסת: קצצו את ההטבות. תוציאו פחות על תעמולה. ותרו על יועץ. אתם בשנה שבה אתם עובדים רק בשביל עצמכם (איבנט שלנו בנושא: http://bit.ly/2XHNacn).
*
מוזמנים לפרגן ישירות לרוסו ולחזק אותו (פרטי קשר בתמונה למעלה), ולפנות לח"כים שאתם אוהדים – זה בתקווה יעורר בהם קצת השראה לתת גם דוגמא אישית.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

תגובה אחת

  1. חבל שלא הזכרתם שהוא נהנה מפנסיה צבאית. אז יש לו ממה לשלם במכולת. לא לכל חברי הכנסת יש הכנסה שמאפשר מחווה כזו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,992 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!