ערכת שאלות לפוליטיקאים

עזרו לנו לזהות את המוזמנים לטקס המשואות!

הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

זוכרים את טקס המשואות המפואר ומעורר המחלוקת? כולנו שילמנו עליו כ-22 מיליון שקלים – יותר מכל טקס משואות שהתרחש לפניו. אבל חלוקת הכרטיסים התנהלה בעלטה וללא קריטריונים ברורים. ביקשנו מהשרה האחראית מירי רגב לספר לנו מי הוזמן לטקס עצמו – מי זכה להיות נוכח בחגיגה המרגשת? רגב סירבה. בעקבות הסירוב, החלטנו לבקש מהציבור לפענח יחד את רשימת בעלי המזל!

מתנדבת "שקוף" צפתה בשידור הטקס ולכדה 91 צילומי מסך בהם ראו את הקהל. יחד עם מתכנת בנינו מיזם שאפתני לבירור הרשימה המסתורית. כנסו, דפדפו בין התמונות ושתפו אותנו באנשים מוכרים. המטרה שלנו היא לבדוק אם מקורבים לרגב זכו לכרטיסים על חשבון הציבור. נודה שמטרה נוספת היא לעצבן את השרה ולהראות לה שאנחנו לא מסכימים לחיות בחצר ביזנטית. כנסו למיזם, אנונימיות מובטחת.

חשוב להבהיר: איננו מחפשים להביך אנשים ספציפיים. המטרה היא לחקור את התמונה הגדולה – מיהם האנשים שקיבלו כרטיסים לטקס ומדוע דווקא הם? האם אלה חברי מרכז? אזרחים מהשורה או מקורבים לצלחת?

נזכיר שהקריירה של שרת התרבות רצופה בהסתרות, כאילו לציבור אין זכות לדעת דבר. רגב סירבה לחשוף את עלויות הטיסות שלה לחו"ל, הצביעה נגד חוקי שקיפות ובשלב מסוים משרדה אף התנגד לחשוף לאן יועדו עשרות מיליוני שקלים שתוקצבו למען חגיגות העצמאות. גם סביב טקס יום העצמאות עצמו הועלו טענות על תקציבים מנופחים והעברתם למקורבים.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

תגובה אחת

  1. חבל שהלינק למיזם מוביל לדף Hello New World.
    בנוסף, מה היו תוצאות המיזם? האם זוהו אנשים? האם היתה חלוקה למקורבים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,152 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.