ערכת שאלות לפוליטיקאים

בזכותכם: ח"כים הפסיקו להבריז!

חדשות טובות: ועדת האתיקה בדקה ומצאה שבמושב האחרון אף אחד לא הבריז מהכנסת. קראו שוב: אף לא חבר כנסת אחד נעדר מעבר למכסת ההברזות הקבועה בחוק!
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:


אנו חופרים לכם על נוכחות ח"כים, ומבקשים מסיירת השקיפות להביע דעה ולבייש את המבריזים. וזה עובד! השיימינג האינסופי משנה התנהגות! לא לבני, לא ארדן – איש לא הבריז מעבר למותר. לפיד, לפי מה ששמענו, אפילו הגיע שבוע שעבר לוועדת המשנה הסודית שנהג להתאייד ממנה.
והכל בזכותכם, כפרה עליכם!
לנוכחות מלאה בוועדות ובכנסת חשיבות עצומה. היעדרות, כמו בתיכון, שווה לאי בקיאות בחומר. רק שפה זה לא מסתכם בציון גרוע; כולנו משלמים את המחיר של הכנסת כשיעור מיותר.
למה? כי את המקום של הנעדרים תופסים הלוביסטים, וכל מי שיש לו מספיק ממון להשפיע על כללי המשחק – לטובתו.
אשת הצוות שלנו מרינה אלכס פובולוצקי פנתה לחברי ועדת האתיקה האחראיים על קנס למבריזים ושאלה את רחל עזריה ואיל בן ראובן מדוע לדעתם מידת הנוכחות במושב האחרון כה מוצלחת? לדעת ח"כ עזריה מדובר בהתנהלות הוועדה, ענישה אפקטיבית, וכן, שהביקורת שהושמעה בנושא בתקשורת השפיעה לטובה!
ח"כ בן ראובן העיר כי אין לו ספק ששימת הלב, המדידה והפרסום, הם חלק חשוב בעניין! לראייה, חברי כנסת שינו את התנהגותם והחלו להגיע לדיונים לאחר שננזפו. "נקווה שנמשיך לשפר", הוסיף. גם אנחנו מקווים.


בחדשות אתם נחשפים לרוב למחדלים. אנו פה (בשקוף ובמיוחד בדף הפייסבוק שלנו הסרגל שפתחנו ובו אנחנו רק מפרגנים לפוליטיקאים) על מנת לוודא שלאנשים הטובים בשלטון ובחברה האזרחית יינתנו תמריצים נוספים כדי שיקדמו מהלכים ראויים. אז תנו לח"כים הפעם בלייק בפוסט המקורי שפרסמנו!
אנו אישית רוצים לתת לייק לכל חברי סיירת השקיפות המדהימים, ולכל מי ששותף לשמירה הבלתי-נגמרת על הדמוקרטיה, ששולח מכתבים, מסרונים, משתף ומה לא.
אז שלא יהיה לכן צל של ספק – אזרחות פעילה משנה מציאות! ולכן נקנח בחיבוק גדול לכל המתנדבים שלנו (ותודה מיוחדת הפעם לחנה נחום שמסייעת לנו בעריכה לשונית ללא הרף. היי חנה!).
אנחנו נמשיך לבחון דרך זכוכית מגדלת את נבחרי הציבור שלנו באהבה גדולה.

רוצים שנגיע להישגים נוספים? שנמשיך לפקוח עין מקרוב על האינטרס הציבורי? הצטרפו אלינו: https://shakuf.press/join

איור של הציור הראשי: רועי פרידלדר התותח.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,152 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.