רוצים לדעת מה עושה ראש הרשות המקומית בה אתם גרים?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

נזרקות כעת לאוויר הבטחות רבות של מועמדים/ות לראשי הרשויות המקומיות. ברוכים הבאים לשנת בחירות. רוב ההבטחות לא יהיו תלויות בהם. כך, תמיד יוכלו לטעון לאי-אחריותם כשידרשו למימושן.
הם עוד יתרצו: אין כסף, מורכבות קואליציונית, הממשלה אשמה וכו'. ויש את מה שתלויי אך ורק בהם- למשל שקיפות אישית.

הבטחה כזו קיבלנו לאחרונה מעו"ד יוסי חביליו, מועמד לראשות עיריית ירושלים. שאלנו את חביליו, לשעבר היועץ המשפטי לעיריית ירושלים שמבין דבר או שניים בניהול תקין ושקיפות, שאלה פשוטה: האם כראש עיר תפרסם את היומן שלך מידי רבעון?


ו… יוסי הסכים!


למה זה חשוב כל כך?

סיבה ראשונה, פשוטה- ראש העיר עובד אצלנו.
סיבה שנייה, חשיפת יום העבודה של ראש העיר באופן שוטף תצמצם שחיתות ותגן על ראש העיר מבעלי אינטרסים צרים, האשמות והסתבכויות.

איך? ראש העיר יחשוב פעמיים לפני פגישות שהוא לא אמור לעשות לבד. בעלי עסקים ועסקנים למיניהם יתרחקו מסדר היום שלו. ולא רק זאת, הבטחה כזו מעידה רבות על תפיסת השקיפות של המועמד- ושקיפות אנו אוהבים. שקיפות מונעת שחיתות.

ראיה לכך מצאנו בדבריו של שופט העליון מני מזוז בפרוטוקול דיון שהתקיים ב 6/12/2017 בערעור לבית המשפט העליון על יומן ראש העיר בקריית גת: "המידע הזה (יומן) חשוב. אני לא רוצה לומר כמה חקירות התנהלו נגד ראשי רשויות בעשור האחרון. זה הכלי היחידי למאבק שלמרבה הצער זה בעייתי".

עצוב ומשמח יחדיו: השופט מזוז מצהיר כי זהו הכלי המרכזי שיש לנו (האזרחים) למלחמה בשחיתות ברשויות המקומיות. ובכלי הזה אנו חייבים להשתמש!אייר: רועי פרידלר התותח. מיזם משותף של מאה ימים של שקיפות והפעיל האזרחי Idan Binyamin

מעש"י

(מה עושים כדי שיתוקן)

שנת הבחירות זו הזדמנות לדרוש מהמועמדים להבטיח כי כאשר יבחרו יחשפו את היומן שלהם באופן שוטף. בירושלים פרחה סנונית המהפכה והיא יכולה להגיע גם אליכם בצעד פשוט. בחרו מתמודד לראשות המקומית בעירכם, ובקשו ממנו ישירות להתחייב לפרסם את היומן שלו לתושבים מדי רבעון. 

זו הבטחה שקל לקיים כי היא תלויה רק בהם. אבל הבטחה כזו תוכל ללמד אתכם רבות, מה באמת חושב המועמד שלכם על שקיפות ושחיתות?


כתבו לנו איזו תשובה קיבלתם, ונפרסם הכל.

הצעה לפניה:

שלום רב,
שמי… ואני תושב… אשמח לדעת מה עמדתך לגבי פרסום היומן של ראש העיר לציבור הרחב במידה ותיבחר בבחירות בהמשך השנה. האם אתה כראש עיר מתחייב לפרסם את היומן שלך מדי רבעון לתושבים?
תודה רבה ואשמח לפרסם את התשובה.

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.