ערכת שאלות לפוליטיקאים

המשטרה הוציאה צו איסור פרסום על חקירת המחבלים

עד כה פורסמו בכלי התקשורת, כמו גם על ידי שרים בממשלה, ציטוטים ואף קטעי וידיאו שנטען שמקורם בחקירות מחבלים שהשתתפו בטבח • הפרסומים נמשכו גם לאחר הוצאת הצו, זאת למרות שמקורם במערכת הביטחון עצמה
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

עיתונאים משקיפים על רצועת עזה משדרות 19.10.23 (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)
עיתונאים משקיפים על רצועת עזה משדרות 19.10.23 (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)

לבקשת משטרת ישראל, חתמה שופטת בית משפט השלום בבאר שבע רחלי טיקטין על צו איסור פרסום בכל הנוגע למחבלים הנחקרים במסגרת החקירה הביטחונית של מתקפת חמאס בשבת ה-7 באוקטובר.

לפי הודעת המשטרה, החקירה, אותה היא מכנה "חקירה לאומית", משותפת כמעט לכל גופי הביטחון בישראל: המשטרה, שירות הביטחון הכללי והצבא: "חקירת אירועי הטרור שבמהלכם מחבלים חדרו ליישובים ובסיסי צה"ל, רצחו חטפו וביצעו פשעים נגד האנושות ופשעי מלחמה, מנוהלת על ידי יחידה להב 433 בשיתוף שב"כ, משטרת מחוז ש"י, ימ"ר מרכז, פח"ע ימ"ר דרום ויחידות צה"ל".

צו איסור הפרסום הוטל על כל פרט שיכול לזהות את הנחקרים במסגרת החקירה, בין אם נעצרו על פי הדין הפלילי או על פי חוק לוחמים בלתי-חוקיים, וכן גם על כל פרט שהללו מסרו לחוקרים. תוקפו של הצו עד ל-20 בנובמבר, אם כי לאור התנהלות המשטרה בעבר סביר להניח כי יבקשו להאריכו. לפי הפרסומים, בישראל מוחזקים כ-300 משתתפים בטבח, מתוכם כ-55 אנשי חמאס.

עד כה פורסמו בכלי התקשורת, כמו גם על ידי שרים בממשלה, ציטוטים ואף קטעי וידיאו שנטען שמקורם בחקירות מחבלים שהשתתפו בטבח שמחת תורה. הפרסומים נמשכו גם לאחר הוצאת הצו ביום שני, זאת למרות שמקורם במערכת הביטחון עצמה, זו שאחת הזרועות שלה ביקשה את הוצאת צו איסור הפרסום.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת שוקי טאוסיג

שוקי טאוסיג
העורך הראשי של אתר "העין השביעית".

2 תגובות

  1. משחקים לנו במח, מצד אחד צו איסור פרסום, מצד שני מוציאים לתקשורת קטעים מחקירות אותם נבלות. פרטים כמו מתי הייתה התקיפה הראשונה את תקפו ראשונים לא מגלים שחלילה אל נבין מי פישל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,142 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.