ערכת שאלות לפוליטיקאים

העיתונות הבינלאומית מגיעה: עלייה חדה במספר מבקשי תעודות עיתונאי

מלשכת העיתונות הממשלתית כי מאז פרוץ המלחמה הוגשו 1,250 בקשות חדשות להנפקת תעודות עיתונאי
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

חייל צה"ל בגבול רצועת עזה, ב-12 באוקטובר (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

בתשובה לפניית "העין השביעית" נמסר מלשכת העיתונות הממשלתית כי מאז פרוץ המלחמה ב-7.10 הוגשו 1,250 בקשות חדשות להנפקת תעודות עיתונאי. כ-1,200 מהן כבר נענו. מרבית הבקשות הן של עיתונאים זרים. כ-60 בקשות הוגשו בידי ישראלים, שרובם עובדים עם כלי תקשורת זרים.

ברשימת מקבלי תעודות לע"מ לשנת 2020 שהעבירה לשכת העיתונות הממשלתית לעמותת הצלחה (שהח"מ משמש יועצה המשפטי), נכללו 3,247 עיתונאים. ברשימה האחרונה שפורסמה באתר לע"מ, המעודכנת עד למרץ 2023, מופיעים כ-3,750 שמות של עיתונאים, רובם מכלי תקשורת מקומיים.

הנתונים החדשים מצביעים על עלייה משמעותית בבקשות ובהיתרים הניתנים לעיתונאים מלשכת העיתונות ומעידים על רמת העניין הגוברת בסיקור המלחמה בישראל.

מוקדם יותר דיווח כאן אורן פרסיקו על שורת תקריות בין שוטרים לבין עיתונאים זרים. שוטרים עיכבו צוות של ה-BBC בתל-אביב, ולפי מרכז אעלאם: "נרשמה עלייה של תקיפת עיתונאים בשטח: צוות של TRT (הטלוויזיה הטורקית) יחד עם כתב רדיו א-נאס הותקפו בגבול לבנון".

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,142 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.