ערכת שאלות לפוליטיקאים

אתם בוחרים – אנחנו מסקרים: הגיע הזמן לעיתונות עצמאית מקומית

לקראת הבחירות לרשויות המקומיות איחוד העיתונות העצמאית בשיתוף "הצינור" פותחים בפיילוט התרחבות לזירה המקומית. אתם בוחרים עיר ומתחייבים לתמיכה חד-פעמית, כשהראשונה שתצליח לגייס את הסכום הדרוש למימון העבודה העיתונאית, תקבל סיקור לתקופת הבחירות. אנחנו מתחייבים לסיקור מעמיק של כתב\ת תחקירים שכולו עבור התושבים ובליווי צמוד של "שקוף", ה"מקום הכי חם בגיהנום" ו"העין השביעית"
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

הבחירות לרשויות המקומיות מתקרבות, והגיע הזמן לעיתונות עצמאית מקומית שפוקחת עין על המועמדים, הקמפיינים והתקציבים – ודואגת לאינטרסים של הציבור. איחוד העיתונות העצמאית בשיתוף "הצינור" פותחים בפיילוט התרחבות לזירה המקומית ובשביל זה אנחנו מגייסים כתב/ת תחקירים – לסיקור מעמיק של המועמדים לראשות העיר.

למה זה חשוב?

לצערנו העיתונות המקומית בישראל גוססת. המקומונים שהיו העין הפקוחה על המנהל התקין בעיריות וברשויות, נעלמו כמעט לחלוטין ובעלי הקשרים והאינטרסים מתנהלים בחופשיות במרחב הקומבינות. חיי היומיום שלך מושפעים ישירות מניהול העיר: עירייה מושחתת מובילה ישירות לקומבינות נדל"ן של מאכערים, וחלוקת תקציבים מגזריים. עירייה מתפקדת יכולה להבטיח השקעה בחינוך, צל ברחובות, תרבות נגישה. החלטנו שהגיע הזמן להביא את העיתונות העצמאית אל הסיקור המקומי. אנחנו מתחילים בפיילוט אחד, עם שאיפות גדולות לעתיד.

במסגרת הפיילוט אנחנו מתחייבים לסיקור מעמיק שכולו עבור התושבים והתושבות של עיר אחת שתיבחר. בלי פרסומות, בלי בעלי הון, בלי אינטרסים זרים. הסיקור ייעשה בליווי צמוד של גוף התקשורת העצמאי "שקוף" והשותפים מה"מקום הכי חם בגיהנום" ו"העין השביעית".

איך זה עובד? בוחרים עיר ומתחייבים לתמיכה חד-פעמית. הראשונה שתצליח לגייס את הסכום הדרוש למימון העבודה העיתונאית, תקבל סיקור לתקופת הבחירות. המימון מגיע ב-100% מהציבור, למען סיקור הוגן ונקי. בנוסף, סכום התמיכה המקסימלי לאדם מוגבל, כך שאף אחד לא יכול "לקנות" אותנו.

בנוסף, הנושאים שיעמדו בלב הסיקור יבחרו בהצבעה דמוקרטית בין התומכים. למשל: מימון ואינטרסים, תחבורה, חינוך, דת ומדינה, סביבה, עמדה כלפי הרפורמה המשפטית ועוד.

בואו לבחור עיר ולתמוך במיזם החשוב הזה: https://shakuf.co.il/local2023

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,142 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.