ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

מאחורי הקלעים של 'מבול החקיקה'

ברור שיש חוקים מטופשים שנועדו למשוך אש. אך רובם הונחו מסיבות אמיתיות וכואבות - כי הממשלה לא ממלאת את תפקידה ומפקירה אותנו
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

רבים מכם מעריכים את השרה איילת שקד. היא שרה רהוטה. עקבית. יש בה משהו רענן.
אך אני מפציר בכם לפתוח את הראש ולהעניק לי 2 דקות מזמנכם.
היא מציגה עצמה כשומרת הסף שדואגת שחירותנו לא תצומצם על ידי מבול חקיקה.

דוגמאות לחוקים טריים שהוגשו מעבר לאלו שבקליפ?
חוק טרי מבקש לנסח תנאי זכאות למעמד נכה צה"ל. הוא מבוסס על מסקנות ועדה שהממשלה מינתה והגיעה להחלטה שהוסכמה על ידי כל הצדדים ב-2013 – אבל פשוט שכחה ליישם אותן. להלן – חוק.
זה שאחריו מבקש למנוע מגורמים מדיניים להשתמש בחסינות כדי לסחור בנשים – כי הלקונה בחוק שהממשלה חוקקה מאפשרת את זה. והרשימה ממשיכה עוד ועוד.

אתם מוזמנים לבדוק את ההצעות בעצמכם באתר הכנסת. ברור שיש חוקים מטופשים. שנועדו למשוך אש. אך רובם הונחו מסיבות אמיתיות וכואבות. כי הממשלה לא ממלאת את תפקידה ומפקירה אותנו.
לעומת זאת, השרה הפילה בעצמה, כשלרשותה עמד חופש הצבעה, בין היתר, חוקים להגברת ההגנה על חושפי שחיתויות, להפרדת תפקיד מנהל עבודה באתר בנייה מהממונה על הבטיחות, לעיגון כללי אתיקה לשרים, לאפשר הצבעה בבית אבות, להקשות על פעילות מסחרית בבתי חולים ועוד ועוד ועוד.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת תומר אביטל

תומר אביטל
מייסד-שותף, לשעבר כתב ועורך ב"שקוף".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,988 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!