מה היקף העבירות הפליליות ותאונות הדרכים שהתרחשו ליד ביתך?

מה שיעור הפריצות ביישוב שאליו תכננת לעבור? האם יש שיפור בהיקף תאונות האופנועים באזור מקום העבודה שלך? נברו בכל המספרים בכלי מיוחד של "שקוף"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
(צילום: זוזנה ג'נקו, פלאש 90)

נניח שאתם מתלבטים לאן לעבור ומעוניינים להשוות בין כמות הפריצות לבתים וגניבות הרכב בין הערים השונות. או אולי תרצו לדעת את כמות תאונות הדרכים ביישוב בו אתם גרים. משטרת ישראל מפרסמת כמויות אדירות של מידע – אך לא פשוט להתמצא בהררי המספרים. לכן פיתחנו ב"שקוף" כלי מיוחד שיעזור לנתח ולהשוות את היקף העבירות הפליליות ותאונות הדרכים ברחבי הארץ:


תודה גדולה לליאור גורדיסקי על איסוף הנתונים ולירון שמש על פיתוח הנגשת הנתונים.

לנתוני המקור ממשטרת ישראל

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
תומר אביטל
מייסד-שותף, כתב גדלתי במקומונים - שם התאהבתי בעיתונות ולמדתי להשתמש בה לתיקון עולם. בהמשך עבדתי ב"מבט", "כלכליסט" ו"עובדה". סיקרתי את השלטון והבנתי שכלי תקשורת עצמאית ואקטיביסטי יכול להגביר את מחויבות נבחרי הציבור - לציבור. הבנתי שיחד אנחנו יכולים למנוע החלטות שלטוניות גרועות. אז ב-2014 ייסדתי את "מאה ימים של שקיפות" שבהמשך גדל ל"שקוף" ובזכות המו"לים שלנו - מייצר פוליטיקה איכותית יותר. אני מאמין בכוחה של העיתונות העצמאית - לתקן את העולם. לא פחות. בין לבין אני כותב פרוזה (חיברתי ספר מתח בשם "המשכן"), מוביל את נשנושי שירה ומרצה בסמינר הקיבוצים ובמרכז הבינתחומי. אפשר לקרוא עלי עוד פה.

6 תגובות

  1. חייבים אפשרות להציג אחוזים אם רוצים להשוות בין ערים\יישובים. כמו שאמרו לפני, אי אפשר להשוות תל אביב מול באר שבע כי בתל אביב יש יותר אנשים באופן כללי…

  2. למה בעבירות פליליות לא נכלל העניין הזה של חיסולים ?
    כי זה קורה גם בשכונות מגורים

    1. כלי חשוב! שווה לקדם אותו ולהעלות מודעות לבעיות החשובות הללו שקורות ברחבי המדינה. האם ניתן לפרק גם לרזולוציה יותר ספיציפית? ברמת כל ישוב?

  3. יש אפשרות להציג את הנתונים ביחס לגודל היישוב? כי אם לדוגמא היו 200 אירועים בתל אביב ו-200 אירועים בשדרות, זה לא מעיד על אותה רמת פשיעה.

  4. במועצה אזורית אשכול לא היו תאונות דרכים בשנתיים האחרונות? כל שני וחמישי כביש 232 נסגר בקטע כזה או אחר בגלל תאונה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 6,692 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.