ערכת שאלות לפוליטיקאים

למרות הכל, פואד עדיין בוחש בפריימריז

בין ההתמודדות עם הפרשות, החקירות במשטרה והטיפול במצבו הבריאותי הרעוע - מסתבר שבנימין בן אליעזר לא מוותר על תחביבו הישן: בחישה בפריימריס
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

ממידע מאומת שהגיע למיזם שלנו עולה שבן אליעזר בימים אלו מעורב רבות בנעשה בתוך מפלגת העבודה. בששי שעבר אף הגיע לאחוזתו ביפו ח״כ נחמן שי במטרה לגייס את תמיכתו, מעט לפני ההחלטה להעמיד את פואד לדין. שי נפגש עמו כדי לדון על רשימת המומלצים שלו לקראת הפריימריז במפלגה – שיתקיימו בשלישי הקרוב. כל זאת בשעה שפואד הצהיר על קשיים בריאותיים שמקשים עליו להישפט בפרשות בהן הוא מעורב. הרשימה של פואד אגב כוללת לכאורה כבר את חברי הכנסת המכהנים איציק שמולי (שהגן עליו במהלך המירוץ לנשיאות) ומירב מיכאלי. כן, חברי מפלגת העבודה עולים כעת לרגל לאותה אחוזה ששוויה מוערכת בכ-9 מיליון שקל ונמצאת במוקד חקירת המשטרה.

בין ההתמודדות עם הפרשות, החקירות במשטרה והטיפול במצבו הבריאותי הרעוע - מסתבר שבנימין בן אליעזר לא מוותר על תחביבו הישן: בחישה בפריימריס.
בין ההתמודדות עם הפרשות, החקירות במשטרה והטיפול במצבו הבריאותי הרעוע – מסתבר שבנימין בן אליעזר לא מוותר על תחביבו הישן: בחישה בפריימריס.

שי הדגיש בתגובה כי נפגש גם עם ״דמויות בולטות רבות ממפלגת העבודה במסגרת מסע הבחירות לפריימריז – ביניהם, עוזי ברעם, מיכה חריש, עמיר פרץ וגם פואד״. לדבריו ״עם כולם אני מדבר בנושאים פוליטיים. אני לא סוגר רשימות, אלא מתייעץ נפגש ומדבר".

פואד מנגד התעקש: "לא דיברנו על רשימת המומלצים. התפטרתי מהכנסת ואני לא מתעסק בשום דבר שנוגע לבחירות הפנימיות״. את הפגישה הסביר בכך שהוא ושי מכירים עוד מצה״ל. בנוסף גילה שהוא היה בעצם ״הגורם שהשפיע עליו לעזוב את קדימה ולעבור למפלגת העבודה״, והדגיש כי זה היה ״ביקור שגרתי. הוא בא לשאול מה שלומי״.

כזכור ביוני פרש בן אליעזר מהמרוץ לנשיאות עקב חשד שקיבל מאות אלפי דולרים בניגוד לחוק. במהלך הקמפיין טען פואד שמצבו הבריאותי מצוין אך לאחר התפוצצות הפרשה ביקש הסדר טיעון עקב ״הידרדרות חמורה במצבו הבריאותי״. מה שהוביל בהמשך גם לפרישתו מהחיים הפוליטיים. ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כתב לפני הפרישה: "כידוע לך, בתקופה האחרונה אני מתמודד עם בעיות בריאותיות ובין היתר אני ממתין לעבור השתלת כליה. ההתמודדות עם הקשיים הבריאותיים דורשים ממני את מירב זמני וכוחי, ולצערי אינם מאפשרים לי להתמקד בעבודה הפרלמנטרית".

סייעה בתחקיר ובהכנת הכתבה: רז חיה בן הרוש

אל תיבת ההדלפות הסופר מאובטחת שלנו

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,142 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.