ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

הכלי שמאפשר לכם לדעת כמה תפקידים בכירים במגזר הציבורי אינם מאויישים

עשרות תפקידים, מהבכירים ביותר במגזר הציבורי, לא מאויישים מזה זמן רב. איך אפשר לנהל מדינה בלי מנכ"לים של משרדי ממשלה, בלי בכירים במערכת אכיפת החוק? כלי חדש מבית שקוף מעדכן מידי יום את המינויים החסרים במגזר הציבורי ואת מספר הימים שעברו מאז אויישו המשרות לאחרונה. נסו בעצמכם

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאז ה-1 לדצמבר 2014 לרשות השניה לטלויזיה ורדיו אין מנכ"ל. הגוף שאחראי על שידורי הטלוויזיה והרדיו המסחרי בישראל, בתחנות הארציות והמקומיות, ועל הפיקוח עליהם – פועל יותר משש שנים ללא מנהל. נכון לרגע פרסום הכתבה לראשונה, ישנן עוד שלוש משרות ציבוריות בכירות שלא אוישו במינוי קבע מעל ל-1,500 ימים: ראש מערך ההסברה הלאומי, סמנכ"ל הנכסים במשרד ראש הממשלה, סמנכ"ל למנהל במשרד ראש הממשלה.

מדובר במשרדי ממשלה ללא מנכ"ל, בתפקידים הבכירים ביותר במערכת אכיפת החוק, במי שלעיתים אחראים על המערכות החשובות במדינה. תפקידים שאינם מאויישים או שאוישו על ידי ממלאי מקום "זמניים" נצחיים.

במצב כזה משרדי הממשלה והגופים הציבוריים הללו מתקשים לפתח תוכניות, לקחת התחייבויות לעתיד ולהקנות תחושת יציבות למערכת. אין מי שעומד וחוצץ בין העובדים לדרג הפוליטי. ממלאי המקום עומדים בקונפליקט של נאמנות כפולה אפשרית: מצד אחד לציבור, לתפקיד ולמוסד בו הם עובדים ומצד שני, אם הם רוצים לשמור על מקום עבודתם הם נדרשים להוכיח את עצמם בפני מי שממנה אותם באופן ישיר. 

הכלי החדש מבית "שקוף" יאפשר לכם ולכן, מעכשיו, לעקוב אחר התפקידים הבכירים במגזר הציבורי במדינה שעדיין לא אוישו. המערכת שלנו מעדכנת מידי יום את רשימת המינוים החסרים, סופרת את מספר הימים בהם התפקיד לא מאויש, ומי השר האחראי על המחדל המתמשך. כך תוכלו ללמוד בכל רגע נתון כמה מינויים חסרים בשירות הציבורי. נסו בעצמכם לשחק עם האפשרויות השונות.

יש לך הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכיר/ה מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת עידן בנימין

עידן בנימין
כתב לתיקון הכנסת. ירושלמי 15 שנה. מאז הקמת "שקוף" כותב על הפינות החשובות שכלי התקשורת מזניחים: העבודה הפרלמנטרית האמתית, פיקוח הח"כים על הממשלה, כשלונם של נבחרי הציבור לעמוד בחוקים שהם עצמם כתבו, מימון מפלגות פיקוח על מבקר המדינה ועוד. מתעקש לכתוב שוב ושוב על דברים - עד שיתוקנו. הולך לישון בלילה פסימי וקם בבוקר אופטימי. מונע מזעם ומתקווה בו זמנית.

3 תגובות

  1. כדאי לעדכן את הערך זה, במיוחד כשמפנים אליו מכתבה בעין השביעי ככלי מתעדכן.

  2. כל הכבוד לך ולשקוף. איכשהו הנושאים הבוערים האלה לא באמת מקבלים מספיק תשומת לב.
    הציבור נוטה לאדישות השלמה אפאטיה . אתם מתריעים בשער אבל הקול שלכם לא מקבל את המקום שמגיע לו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!