ערכת שאלות לפוליטיקאים

תובע, חוסם ומחובר למוקדי הכוח: האינטרסים של עמית סגל

הוא משתיק אנשים פרטיים באמצעות תביעות דיבה. הוא חסם כבר יותר מ-4,200 צייצנים בטוויטר. הוא מסונכרן לעתים עם ראש הממשלה נתניהו וגם עם הטייקונים החזקים במדינה. עמית סגל, העיתונאי הפוליטי המשפיע בישראל לא אוהב שמבקרים אותו. זו זכותו, אבל תומר אביטל לא מוכן לשתוק. הטור המלא
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

עמית סגל (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

הפעם אני לא רוצה לדבר על פוליטיקאי, אלא על פרשן פוליטי. על עמית סגל.

על כך שהוא מרבה לתבוע דיבה, לחסום ביקורת, ואיך זה קשור לחיבור שלו למוקדי הכוח החזקים במדינה.

קודם כל בואו נדבר על סגל התובע.

בחודש יולי כתב איש התקשורת מוטי אקסמיט בפייסבוק פוסט שהכפיש את סגל. מה הוא עשה? הגיש בתגובה תביעה בדרישה לפיצוי בסך 140 אלף שקל. לדברי סגל, הפוסט גרם לו ל"עוגמת נפש מרובה" והיה לפוסט "תוצאה הרסנית" לשמו הטוב. אני רק שאלה: שמעתם על הפוסט הזה משהו? לא? כי דיברתי עם אקסמיט ולדבריו הפוסט לא קיבל ולו לייק אחד, ותגובה אחת, כועסת, שבעקבותיה הוא הוריד את הפוסט, כמעט מייד לאחר שהוא עלה. אז איך זה הרסני?

הלאה. באוגוסט הצייצן ערן צ'רפק טען שסגל הצדיק רוצחים מימין. כשסגל ראה זאת, הוא צירף צילום מסך וצייץ: "אם לא תמחק בתוך שעה – תביעה בדרך". 

הציוץ נמחק שבע דקות מהרגע שסגל ביקש. אבל הוא הגיש נגד צ'רפק תביעה בכל זאת, שוב על סך 140 אלף שקל. למה להגיש תביעה אם הציוץ נמחק? סגל טען, שוב, להשפלה ועוגמת נפש. קצת מוזר לאור העובדה שסגל הפיץ את הציוץ ה'דיבתי' הזה בעצמו למאות אלפי עוקביו וכך הגביר את התהודה שלו. 

לאחרונה סגל העלה את התעריף ותבע 400 אלף שקל מיועץ פרלמנטארי שכינה אותו בין היתר גזען וטען שהוא "מנסה לסתום לכל מי שלא חושב כמוהו את הפה". 400 אלף שקל לאדם צעיר – זה סכום מחרב חיים.

אדגיש: זכותו המלאה של סגל לתבוע אם כותבים עליו הכפשות ושקרים. חד משמעית

אבל מכפישים שלל עיתונאים מדי יום. למשל משקרים עלינו, על "שקוף" ברשת, שאנחנו ממומנים על ידי כל מיני גורמים עלומים ומטנפים. אנחנו מגיבים כשצריך, אבל לתבוע אנשים מהשורה?

תביעת דיבה לא נועדה להשתיק את החלשים. להיפך. היא נועדה לספק להם צדק. ולנו, העיתונאים, יש במות בהן אנחנו יכולים להגיב. וסגל? הוא העיתונאי המשפיע בישראל. יש לו מיקרופונים פתוחים כמעט בכל תחנת רדיו, ובמהדורה הנצפית ביותר בטלוויזיה. יש לו כפולה בידיעות אחרונות בגיליון סופ"ש. טוויטר עם למעלה מחצי מיליון עוקבים. הציוצים שלו הופכים בעצמם לכתבות. בקיצור, יש לסגל שלל במות לסתור את כל מה שנכתב עליו מבלי להגיע לבית משפט – ועדיין, הוא תובע.

אבהיר שוב, זו זכותו המלאה, אבל זו גם זכותי למתוח על זה ביקורת.

וסגל לא רק תובע, הוא גם חוסם ביקורת מכל הסוגים. היה אשכרה חשבון בטוויטר בשם 'עמית סגל לחסומים'

כדי לדייק את הטור הזה, אחרי הכל הבחור חובב תביעות – ניסיתי להשיג הערכה של היקף החסימות דרך שאלה בטוויטר. החשבון שלי קרס. אבל אז קרה משהו מעניין: סגל החליט לחשוף בעצמו את המספר – 4,209. כמות מטורפת של חסומים.

סגל טען שהוא חוסם רק את מי שמקלל, מטריל או מערב הורים. אמנם לא חסמתי איש מימיי – אבל אני במאה אחוז תומך בגישה הזו. מאה אחוז. אלא שזה פשוט שקר. יש בידי כעת אינספור סיפורים של אנשים שפעם אחת צייצו נגדו ביקורת מנומסת, או שרק עשו לייק למישהו שביקר אותו – ונחסמו. 

גם אני נחסמתי מבלי לקלל, להטריל או לערב הורים.

אבל סגל לא הסתפק בזה. הוא טען שאני במסע נגדו – אף שצייצתי לגביו פעם אחת בלבד. בנוסף הוא העליב אותי בפומבי, טען שאני אובססיבי, נרקיסיסט, ובציוץ נפרד ניסה להקטין אותי. 

האמת? נפגעתי. באמת. הביטחון העצמי שלי גם ככה רעוע עוד מהתקופה שהייתי לא מקובל בתיכון. רק שזה גרוע מהתיכון. חצי מיליון ישראלים נחשפו לעלבונות השקריים שהטיח בי. תוסיפו לזה שאני כאמור חסום אצלו מלהגיב – אז לא יכולתי לנמק את הצד שלי. לא יכולתי לכתוב למשל שביקרתי בחריפות גם את יאיר לפיד על מדיניות החסימות שלו, וספרתי לו אותן.

מה שאני מנסה לומר זה שיכולתי בקלות לעשות 'סגל'. כלומר, לתבוע אותו על ההכפשות האלו דיבה. החוק לצידי. המצפון שלי גם יהיה נקי: סגל יכול בקלות לשלם – בניגוד לאזרחים שהוא תובע.

אבל אני מעדיף לא לתבוע, אני מעדיף לעשות עיתונות. וב-2020, לדבר על חסימות זה לדבר על חופש ביטוי. הרשתות הן כיכר העיר החדשה. אזרח שנבעט ממנה מרגיש ברגע החסימה כמי שלשונו נעקרה. במיוחד אם החוסם הוא דמות ציבורית, והוא לא גידף או שיקר.

שוב אדגיש, זו זכותו המלאה. סגל לא חייב לי ולאחרים דבר. אבל חשוב לדעת שדווקא העיתונאי החזק בישראל לא מוכן לשמוע ביקורת בדף שלו או בשום מקום אחר. 

ויש פה גם פגיעה: סגל הפך לערוץ חדשות מרכזי בישראל. איך אפשר לקבל את החדשות שלו אם אתה חסום אצלו? זה עונש משמעותי למי שהעז לדבר.

או, פה יש פתרון. לא חייבים לעקוב אחרי סגל כדי לראות מה הוא מצייץ. אפשר לעקוב אחרי בנימין נתניהו, ולעתים לקבל את המידע – דרך המנהיג שלנו.

למה אני מתכוון? בדקתי ומצאתי סנכרון יוצא דופן בין סגל לבין ראש הממשלה, מעבר לסיקור שלו. 

למשל בספטמבר סגל פרסם תמונה של מפגינים לעומת הכותל הריק. שעתיים לאחר מכן – נתניהו מפרסם את אותה תמונה בדיוק. או באוגוסט סגל כותב שמעכשיו הרף הוא "שלום תמורת שלום", נתניהו מאמץ זאת עשרים דקות מאוחר יותר. זה קרה בשלל מקרים נוספים.

לשניהם, שמתי לב, יש גם טעם דומה. למשל, באוגוסט נתניהו שיתף כתבה על כך שאמצעי התקשורת לא מסקרים את ההפגנות, אלא משתתפים בהן. סגל העלה אותה 17 דקות מאוחר יותר.

וכשסגל מפגיז בחשיפה שעוזרת לנתניהו, אז ראש הממשלה מפיץ אותה לכל עבר. 'עמית סגל חושף' ו'עמית סגל מטיל הערב פצצת אטום' הם לא משהו שיונית אמרה, אלא משפטים בפייסבוק של ביבי.

ולעתים ראש הממשלה הוא מחולל החשיפה בעצמו. במרץ, רגע לפני בחירות דרמטיות, נתניהו עודד רב להקליט שיחה עם יועצו של גנץ כדי להוציא אותו רע. הרב הקליט, סגל שידר ונתניהו חגג.

עוד בשקוף:

אגב, זה לא רק נתניהו. סגל גם הסתנכרן לעתים עם המסרים של טייקון הגז יצחק תשובה, מבעלי קשת – מקום עבודתו העיקרי. 

למרות שהוא בכלל כתב פוליטי, סגל שוב ושוב תקף פעילים חברתיים ועיתונאים שביקרו את מתווה הגז. המתווה שנתניהו קידם בכל הכוח, וסידר לתשובה, כאמור אחד מהבעלים של קשת, הון עתק. במוסף לשבת של "ידיעות" הקדיש סגל טור להפרכת טענות שמתנגדי מתווה הגז – מעולם לא טענו. 

אגב "ידיעות" שם גם עובד סגל, שייך לנוני מוזס. וזה מעניין כי למוזס יש התלכדות אינטרסים עם תשובה. השניים שותפים עסקיים שמנסים לשמור על כך בסוד. חשפנו שמוזס ותשובה ניהלו חשבון משותף. ידיעות גם תמך לא מעט בעסקים של תשובה ובקושי סיקר את המאבק במתווה הגז. אתם עדיין איתי? כי האינטרס של מוזס מצטלב גם היום באינטרס של נתניהו. איך? מוזס עומד לדין יחד עם ראש הממשלה, ואם המשפט של ביבי יבוטל, ובכן, גם המשפט של נוני יבוטל. למעשה, סגל הוא העיתונאי המצוטט ביותר על ידי נאשמי משפט המו"לים ונתניהו. פרסומיו הטוענים למחדלים בחקירה הפלילית שהובילה לכתבי האישום, מוזכרים בבקשות ועתירות שהגישו הנאשמים נתניהו, מוזס ושאול אלוביץ'.

אז במרכז המשולש הזה של תשובה-נתניהו-ומוזס, אנחנו מוצאים, לעתים, את המגפון: עמית סגל.

המגפון שבמרכז. עמית סגל (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

מילים אחרונות: סגל הוא חד וחרוץ. בנוסף, להקלטות שהוא משדר יש ערך עיתונאי רב. צריך ניקוי אורוות במשטרה, בפרקליטות ובמערכת המשפט.

אבל שימו לב – כל הלכלוך הזה מוצף מתי? בשעה שיש לנו ראש ממשלה שמואשם בשוחד ונאחז בקרנות המזבח. והכתב הפוליטי מספר אחד? במקום לבקר את הפוליטיקאי מספר אחד, הוא בעיקר מבקר את שומרי הסף שלו. וזה מבאס אותי כאזרח. כי עם כוח גדול מגיעה אחריות גדולה. ולהשתמש בכוח כדי לעזור בעיקר למסרים של בעלי השררה להתפשט לכל עבר – זה, לדעתי, לא אחראי.

אגב, אני לא חושב שהוא בשליחות נתניהו, מוזס, תשובה או מישהו אחר. ממש לא. הוא משרת את עמית סגל. ולעזור לבעלי הכוח לשמור על הכוח – זה מאוד משתלם. תראו לאן זה הוביל אותו. ובכלל, מי עוד יקבל הקלטות מטלטלות כשבתפקיד המפיק – ראש הממשלה בכבודו ובעצמו? 

לסיכום, מה יש לנו פה? האיש החזק בתקשורת הישראלית מתנהג כקורבן, מעיף את מי שמותח עליו ביקורת, משתיק אנשים פרטיים ברחבי הרשת, ובד בבד מרים לפוליטיקאי ולטייקון החזקים בישראל. וכשהוא מרים להם, אז עוקביו הרבים נחשפים לכך בתוך תיבת התהודה של ממנה נחסמו לא מעט אנשים שהיה להם ביקורת. 

המציאות הזאת מפחידה אותי. גם מפחיד אותי שעמית יתבע איתי על הסרטון הזה, אבל זה בסדר, אתמודד. בינתיים, בכל מקרה, שלחתי את הטור לסגל שלא מסר תגובה. 

*

תשמעו, קשה להתחמק מהחדשות שסגל מפיץ, במיוחד כשמפלגת השלטון מהדהדת אותן. לכן לכולנו יש אחריות. אחריות להכיר את האינטרסים ואת המציאות המעוותת הזו שבה חזקים נוהגים כחלשים. 

אז אני רוצה לבקש שני דברים.  אלף, תפיצו את הסרטון – כדי שכולם יכירו את סגל התובע, החוסם והמחובר. בית, כשאתם נחשפים לפרסום שלו, אם עדיין לא נחסמתם, אל תבטלו את הממצאים. אבל במקביל תשאלו את עצמכם: מה האינטרס לפרסם דווקא את זה? ודווקא עכשיו? את מי זה משרת?

 • גילוי נאות: אחרי כתיבת הטור, גיליתי שעו"ד אילן יונש (שמייעץ משפטית לשקוף), הוא אחד מעורכי הדין שמייצגים את היועץ הפרלמנטארי שנתבע על ידי סגל ומוזכר בקצרה בטור. יונש עצמו לא ידע על הכוונה לכתוב את הטור, ראה אותו רק בסופו ולא נגע בו.
 • אגב עורכי דין, זה גם המקום לציין שעמית סגל עצמו מיוצג בחלק מתביעות הדיבה בעו"ד מיכאל דבורין – שמזוהה עם הליכוד, ייצג את המפלגה בהליכים משפטיים, ואף השתתף בתשדיר תעמולה יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת קמפיין המפלגה לכנסת.

***

 • תודה למתנדב עמר קמפלר שסייע בתחקיר
יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת תומר אביטל

תומר אביטל
מייסד-שותף, לשעבר כתב ועורך ב"שקוף".

41 תגובות

 1. אני מיתנקם בסגל בצורה מאוד פשוטה וזולה:
  לא מקשיב לו
  לא קורא אותו
  לא רואה אותו
  לא רואה ערוץ 12 בכלל בגללו.
  אם רבים ינהגו כך לא ישארו לערוץ 12 צופים.

 2. המאמר הזה כותב נגד סתימת פיות אבל אין ספק שחוסר היכולת להגיב לתגובות שנתנו על תגובות היא סתימת פיות בפני עצמה.
  זוהי תגובה לכותב בשם משה שמשתמש בעובדת היותו סטודנט לפסיכולוגיה על מנת לשאול אותי למה אני מזדהה עם מושחתים. ומציע לי להתחבר לישרים וכך אפסיק להיות מושחת. כמובן שלא מתאפשר לי לענות לו וזו סתימת פיות.
  אמנם הוא סטודנט לפסיכולוגיה אבל הוא כשל במבחן הכי בסיסי והכי חשוב של פסיכולוג והוא שלא להשליך על המטופל את הדעות והתפיסות האישיות של המטפל. זכותו לחשוב שנתניהו מושחת אבל גם אילו הוא היה מוכיח את הטיעון הזה מה שהוא כמובן לא עשה זה עדיין כשלון מוחלט לעמדה שלו כמתיימר לייצג את עולם הפסיכולוגיה.
  2. התבנית הקבועה של השמאל העלוב הוא לקח איזו שהיא עמדה אישית בדרך כלל בלתי מוכחת כלל ולהציג אותה כעמדה מוסכמת. זכותו לחשוב שנתניהו מושחת אבל על מנת להשתמש בטיעון הזה בדיון היושר הבסיסי אומר שקודם כל תוכיח את טיעוניך ואחר כך תשתמש בהם כעובדה. אבל כל מה שהשמאל טוען הם שקרים מופרכים ולכן אין להם ברירה אלא לקחת עמדות נתונות בוויכוח וזקוקות להוכחה היא כעמדה מוסכמת.

 3. וואי, כמה שנאה וקנאה בולטים בכל מילה ומשפט בטקסט הזה, וכדי לטבל אותם,הוספת ממוחך הקודח גם שקרים ועלילות דיבה. מחמאה פה ושם לעמית, לא מצליחים להסתיר את הרגשות המאד שליליים שהשפרצת. הדבר החמור ביותר הוא,שאתה מזלזל באינטליגנציה שלנו. בושה!
  לא אתפלא אם התגובה שלי לא תתפרסם. מי אוהב להחשף במערומי הנפש שלו?

 4. 50 גוונים של שקוף, אין שום שקיפות באתר הזה , עוד אתר פופליסטי עלוב שמנסה לקושש צפיות בשם השקיפות, דבר שני למה אתם דורשים מייל בשביל לרשום תגובה,? כנראה זה עוד סוג של שקיפות.

 5. בתכלס די מאכזב.
  אני זוכר שבעבר תפסתי את שקוף כגוף א-פוליטי שבאמת מנסה להעביר ביקורת על הפוליטיקה והעיתונות באופן אובייקטיבי.
  איך זה קורה כאן בכתבה הזו?
  אחרי שכתבת עשרים פעמים שמותר לסגל לתבוע דיבה (ברור, בעיקר בתגובות הנאצה שהוא מקבל), לא ברור מה עוד אתה רוצה?? ובאמת שלא ברור מה הכנסת את הסיפור האישי שלך לכל העסק…
  יש לו דעות דומות לביבי ולכן יש להם ציוצים דומים? הוא עובד אצל נוני מוזס, כמו עשרות עיתונאים אחרים???
  קיצור קראתי הכל ובאמת שאין שום טענה. הקונספירציה שהוא בכלל מקדם אינטרסים של מוזס וביבי ביחד עם תשובה? Give me a break
  מרגיש שבתכלס פשוט מפריע לך שהוא כל כך מצליח ואין לך באמת מה לעשות עם זה…

 6. תומר היקר
  קראתי וניסיתי להבין מבין השורות מה בעצם אתה מנסה לומר.
  לא הצלחתי!
  לדעתי עמית סגל הוא עיתונאי שנון, חד, בעל זיכרון פנומנאלי ודעות שאינו מתבייש בהן. דעותיו לא מקובלות עלי ואינני מסכים איתן אבל הוא מביע את דעתו ופרשנותו בצורה ברורה וחריפה שמאתגרת את הויכוח והדיון איתו ומחייבת את "הפרשן/ית שמנגד" (לרוב – אמנון אברמוביץ, דנה וייס, דפנה ליאל) לחשוב היטב ולהכין מראש שיעורי בית
  הטענה שלך כאילו הוא רוה"מ מתואמים ביניהם מבחינת הפוסטים/כתבות שמשתפים במדיה חברתית היא נכונה וברורה מאליה. הם חולקים את אותן הדעות ומייצגים את עצמם. יש להם אינטרס משותף!
  אם אינני טועה, גם עיתונאים המזוהים עם מפלגות השמאל (כבר לא קיים) – מרכז (תעשו לי טובה…) מעלים פרסומים דומים ומקבלים לייקים או שיתופים דומים מראשי מפלגות או פוליטיקאים.
  לא חושב שמישהו מציג זאת כהוכחה או טענה כלשהי. זו דרכה של התקשורת. גם אתה וגם חבריך בשקוף נהנים משיתופים דומים כאשר כתבות שאתם מעלים רלוונטיות לבעלי עניין כזה או אחר. בדיוק מהסיבה הזו, אני חושב שהכתבה שהעלית, מפורטת ומקיפה ככל שתהיה אינה מחמיאה לך ואינה באמת רלוונטית לשיח כלשהו.
  ודבר אחרון – נחסמת? זה כל כך מפריע לך?!
  אין לך מה לעשות אלא לייצר שיח ופרסומים שימשכו מספיק תשומת לב (ועדיף חיובית) כדי שהחוסם יחזור בו ויחזיר אותך לחבורת עוקביו.
  זה באמת מה שאתה רוצה???
  תמשיכו לכתוב ולפרסם כתבות ענייניות. אתם עושים עבודה טובה!

  1. יותם היקר
   תודה על תגובתך, הקשב נא מעט לשיח בעניין "הקדוש המעונה" דנן
   עמית סגל הינו בחור חביב סך הכל ללא ספק, לא יודע מה באמת כוונתו, זה גם לא ממש משנה, הוא סך הכל אותו הדבר מאותו דבר, החטא הקדמון של השמאל בתקשורת שאכן לא אוביקטיבית, מצולמת העתק הדבק על ידו בכיוון ההפוך, בהבדלים אחדים
   א. הוא מתיימר להיות אחר
   ב. חלק מהשיח שמתפתח בחלק מערוציו הוא אטום לדעות שונות, מקיא אותם אפילו, ובאופן די בעייתי .
   ג. אם השמאל הישראלי מתיימר לפחות להיות פתוח ומגן על חלשים- מיעוטים , שלא ידרסו בכח הרוב, לימין, וודאי רבים מאלו שנמנים על "מעריצי ביבי עמית ושות' " הם לא יודעים בכלל מה זה, ואולי החסימות הרבות והשיח הבוטה הוא הנגזרת .
   ד. חופש הביטוי וגבולותיו המטושטשים ל"חומרא יתרה ומוקצנת' בואכה ימינה לסתימת פיות היא בדיוק ההוכחה שלימין אין ערך כזה בכלל .
   ה.לא שהשמאל בסדר , ממש לא, אין ספק שהשמאל השתמש ועדיין מנסה להשתמש בחופש הביטוי כקרדום לחפור בו,לפעמים אף עד כדי פטרוניסטיות אופטורניסטית מאוסה.
   אך המחוזות בהם שוהים שלל מעריציו של הקדוש המעונה שלך אף לא משתמשים בו כקרדום לחפור בו, אלא ישר חופרים את הקבר .
   זאת כנגזרת מעריצות הרוב בה מחזיקים אלו כשיטה שמלכתחילה.
   ה. נסיים בפאראפרזה מהעולם הדתי אליו אולי אתה משתייך
   זה טרייף וזה חזיר..
   אז אל נא תצטדקו לפחות .

 7. נהנתי לקרוא, עד מאוד.
  ניתן להוסיף את טכניקת המואשם הכפול בו משתמשים תומכיו אולי בהשראתו, הכוונה לכל מי שמותח ביקורת על הוד מעלתו של סר המשולש ברמודה ביבי – שרה – יאיר בפרט אם זה בכיכובו של "עמית" בידיעה שפורסמה אצלו באחד מן הערוצים החברתיים, הרי שאו שאתה נידון כעוכר ישראל במישרין, או אף תזכה להטבת המועדון בשלל טיעונים מפוקפקים במקרה שזכית למענה ענייני, אך עם תחושת "חשוד" שהרי נהפכת לחשוד בדבר הנורא מכל- שמאלני שונא ביבי, וכחשוד שכזה עליך להזהר בתגובתך המדודה, שמא תואשם במישרין בכך, ואז נעים לא יהיה לך…
  אז אדון הארץ המכוון אל ורק לאמת האבסולוטית שכולם אך אבק לאורו , עמית סגל .
  שאלה קטנה ,על אסון הרוב הדורס שמעת? על הגנה על זכויות כל מיעוט באשר הוא ( כל עוד לא מדובר בנותנים לגיטימציה להרג ולטרור ) כערך עליון דמוקרטי , למדת?
  את חופש הביטוי וגבולותיו אל נא תחפז לשרטט בעצמך.
  יום טוב לכולם

  1. משולש היקר
   בעיני יש משהו לא הגיוני בחלק ממה שכתבת…
   אם עיתונאי מוכר, שמופיע, מפרשן ומדווח בהרבה ערוצי תקשורת פופולאריים מייצג דעה שאינה תואמת את דעתך אז הוא לא לגיטימי?
   למרות שדעותיו והשקפותיו אינן תואמות לשלי, הוא מציב עצמו כיריב שקול וחריף לעיתונאים אחרים, ותיקים יותר, פופוליסטיים לא פחות אבל תומכי מפלגות מרכז-שמאל ולא תומכי ימין. מאתגר לשמוע אותו, לבדוק את טענותיו וקודם כל להסביר לעצמי (ולבני משפחתי) אם הוא צודק או לא.
   עמית סגל, עם כל מגרעותיו, מהווה גורם חיובי בתקשורת, שלא מוכן להתלהם, לקלל, להשתמש בשפה בוטה כמו שעושים אחרים, הוא שומר על ממלכתיות באופן קבוע ובעיקר, מייצג את הצד הלא פופולארי בקרב גופי התקשורת המרכזיים בישראל!
   הוא לא מלאך, ולא צדיק, לא קדוש ומקווה שאינו מעונה… הוא כן חלק מאותם אלה שמתקראים כלבי השמירה של הדמוקרטיה. מביא חדשות, סקופים וחשיפות לא פחות מעמיתיו לאולפן ועל כך צריך להעריך אותו.
   יש משהו צודק בטענות שמובאות שוב ושוב שבערוצי התקשורת המרכזיים, הדעה הפוליטית ששולטת היא זו של האופוזיציה. כדאי לזכור את זה כשאנחנו מאזינים בקשב רב לכל אותם פרשנים שאומרים את כל מה שאנחנו מצפים לשמוע…
   מוגש כחומר למחשבה גם למשולש שרוצה לצאת מהמסגרת 😉

 8. כל כך עצוב עניין החסימות והדיקטטורה של כלב השמירה של הדמוקרטיה. אתה לא חייב לאשר את התגובה שלי אבל כדאי לך לקרוא טור שכתבתי כחרדית בייחוד בתקופת הקורונה חוויית האלימות הסימבולית היא חלק בלתי נפרד מחיינו. אתה התבטאת בצורה חדה וכואבת 'מי שחסום זה כאילו עקרו לו את הלשון והוא לא יכול להגיב' אז אני… נולדתי בלי לשון – לפי האנלוגיה שלך.
  ראה טור שלי בנושא https://mobile.kikar.co.il/article/376718

 9. תשמע, לא יכולתי לקרוא עד הסוף, כי התפקעתי מצחוק. זה היה פוסט מלא מרמור והתלוננות.
  חזרת יותר מדי פעמים על המילים: זה זכותו אבל…
  תקשיב זה כל היופי – הגבול הזה שבין זכות הציבור לדעת לבין לשון הרע. סגל לא קבע את הגבול, החוק קובע אותו ואם סגל משתמש בחוק, סימן שזה חוקי, שאי אפשר להשליך רפש על אדם אחר בלי השלכות.
  אם סגל טועה, הוא ישלם הוצאות משפט והשלכות משלו.

 10. כשנעים לאוזן עיתונאי שמבקר את ראש בממשלה
  מחבקים אותו
  כשצורם לאוזן עיתונאי שמחבק את ראש הממשלה
  אז מבקרים אותו
  ולתפארת הצבועים הקדושים

 11. ממש לא- תביעת השתקה באה לחסום מידע, תביעות סגל מעודדות זכות הציבור לדעת אמת ולא שקר. לדעתי הכותרת היא עילה לתביעתו נגדכם!!!

 12. עד שיש לנו עיתונאי ימני איכותי, הוא מתנהג בקטנוניות ובבכיינות ילדותית ותובע את כולם. למה? למה אנחנו לא יכולים להוציא עיתונאים איכותיים ונורמליים?

 13. "ובמרכז המשולש הזה של תשובה-נתניהו-ומוזס, אנחנו מוצאים, לעתים, את המגפון: עמית סגל."
  זה מזכיר לי סרט טבע של נשיונל ג'אוגרפיק בו צפיתי לא מזמן.
  מסתבר, שהשותף בסימביוזה להיפופוטם הוא דג השפם, אשר עובד אצל ההיפופוטם בשטיפת הגוף וניקיונו כמו ב"שטיפת רכב".
  דגי השפם נפגשים עם ההיפופוטם לניקיונות הסימביוטיים הללו, בעיקר באגמים, הנהרות והביצות.
  הם מנקים את ההיפופוטמים מלכלוך שמצטבר על גופם ומטפילים שנצמדים אליהם.
  בתמורה – סועדים דגי השפם את ליבם בטפילים הללו. וכך, בעוד ההיפופוטם זוכה להיפטר מטפיליו המציקים, זוכים דגי השפם לארוחה דשנה.
  בנוסף, בתמורה לשירות הנפלא שהוא מקבל מדג השפם – ההיפופוטם, מבעלי החיים החזקים והמסוכנים בטבע, לא פוגע בו ובחבריו המנקים.
  שווה להיכנס לקישור כדי להבין ממה דגים אלו ניזונים בדיוק ואיך יחסי הגומלין הללו עובדים בדיוק. מרתק!!!
  🚩 https://youtu.be/8SJq2bnb1VA
  וזו הסיבה לכך שאני כבר מזמן מדירה את עיני ואזני מכל אמצעי תקשורת בו הטיפוס הזה משחרר את מרכולתו.
  תודה לכם על כל מה שאתם עושים. שמחה לתמוך בכם ועוד יותר שמחה על האיחוד עם העין השביעית.

 14. בושה של תחקיר… הדבר שבלט לי יותר מכל שה"עיתונאי" לא טרח אפילו לציין על אילו התבטאויות עמית סגל תובע. באופן כללי הוא אומר "הכפישו" אותו. "הכפשה" זה מה שאני עושה לעיתונאי שערך את הכתבה המגוחכת הזו שזה לגיטימי בתוך חופש הביטוי. אבל את עמית סגל מכנים "שופר תעמולה של גבלס" "גזען" "תומך ברוצחים" ועוד. השמאל הנלוז לא בוחל בשום ביטוי שפל שקרי ונלוז.
  לכנות ביטויים כאלו כ"הכפשה" זה עלבון לאנטלגנציה, אלו ביטויים שחורגים מכל נורמה סבירה של חופש ביטוי וטוב עושה עמית סגל שתובע עלובים שכאלו.
  נ.ב עמית סגל טוען בצורה גלויה שהכסף שהוא יקבל מהתביעות לא מיועד עבורו אלא למלחמה בהכפשות ברשת. לא שציפיתי מה"עיתונאי" הזה לציין את זה

  1. אפשר שאלה אישית { בתור סטודנט לפסיכולוגיה} : מדוע אתה אריה מזדהה עם אנשים חזקים ומושחתים?
   קח זאת כנקודה למחשבה.
   לדעתי זה מפני שאתה חסר חוט שדרה ומנסה לחפש הגנה אצלם.
   נסה לחפש אנשים חיוביים, זה אומנם יהיה יותר קשה אבל לפחות תהיה פחות מושחת.

 15. הי, אני שמאלני וחסום אצל סגל (לא יודע למה. אני די בטוח שלא קיללתי אותו ולא הזכרתי את אביו, יכול להיות שהוא החליט שאיזושהי ביקורת שהעברתי עליו היא הטרלה).
  אני עדייו חושב, כמוך, שהוא עתונאי חד וחרוץ, והתוכן שלו מעניין. לכן, למרות שאני חסום בטוויטר שלו, אני קורא אותו בטלגרם. https://t.me/amitsegal.
  אני מקבל בהחלט את מה שאתה אומר על סגל והאינטרסים – שלו, של נתניהו, של מוזס ושל תשובה.
  עם זאת, „מעיף את מי שמותח עליו ביקורת, משתיק אנשים פרטיים ברחבי הרשת”? אתה מתבלבל. הוא לא סגר לאף אחד את חשבון הטוויטר. כל אותם אנשים שהוא חסם יכולים להמשיך להתבטא בחופשיות, ואפילו לתייג אותו אם הם מתעקשים. רק דבר אחד הוא מנע מהם, וזה תשומת הלב שלו.

  1. שי , סליחה אבל אתה כנראה לא הבנת.. הפואנטה היא לא רשות התגובה שלהם, העניין הוא עיתונאי שעובד באמצעות הפחדה ושמקושר עם האליטה השולטת שזה האנטי תזה של "שבועת העיתונאי" מה שהופך אותו למושחת במיוחד והפה השנון שלו הוא כלי משחית.

 16. ככ הרבה אנשים ואני ביניהם שמחים שאדם כמו סגל משמיע את קולם גם ובעיקר בעת הזו!!
  תתגברו ותתמודדו

 17. אני ימנית. והסכמתי עם כל מילה שכתבת! ולגבי סגל.. לא סבלתי אותו מהרגע שנכנס לערץ 2

 18. בשמאל רוב העיתונאים עושים זאת ואין פוצה פה. סבלנו מכם שנים. הגיע הזמן שיקום מישהו בימין שהוא לא סמרטוט

 19. קם איזה איש ימני שנון ואתם בשמאל בלחץ אטומי.
  מנסים להכפיש אותו, מנסים להפחיד ולומר שקדים עליו והוא לא נירתע…
  מה לעשות עשרות שנים רוב הציבור שמעו קול שמאלני שלא מחובר עליו ופתאום קם שדרנים ימנים נושכים חכמים והברנזה בלחץ…

  1. עמית סגל אינו בעל כח כזה גדול כטענתך. ואינו העיתונאי בעל הכח הגדול בישראל.
   עמית סגל הוא העיתונאי בעל הדעה הימנית בלבד מוך מאות עיתונאים שמאלנים.
   אין לו כח כפי שטענת.
   מאוד אוהב אותך ומעריך את דעתך עוד מהריאליטי שלך אבל הדעה שלך הפעם לא מדוייקת.
   לגהי התביעות אתה צודק אבל עדיין זו זכותו.
   בית המשפט יצטרך להכריע ואם סגל הגזים בתביעות כולן יידחו.
   אני לא הייתי תובע אף אחד אם אני עיתונאי. כי ברגע שזה תפקידי הציבורי אני צריך להבין מהן ההשלכות בעידן הרשתות החברתיות

  2. הבעיה האמתית עם עמית סגל זה שהוא ימני. ממתי יש פרשנים פוליטיים ימנים? זה תפקיד רק של ה0מול! חייבים לסתום לו את הפה.

  3. מה הימין נותן לך?
   חוץ מהפרוטקשן שאתה נותן בדמות הקול שלך ביום הבחירות ובוחר במאפיה הגדולה במדינה

  4. פתאום יש שנון מהימין.
   ושמאלנים, צאצאי מעריצי סטאלין,
   יוצאים מאיזון, לגמרי

 20. שלום תומר.
  לדעתי קצת הרחקת לכת.
  הפוסטים של עומר נחמני, בדף שלו ושל יאיר גולן, רובם עוסקים בהכפשה, שלילת דעות האחר והוצאתם מחוץ לגבולות השיח. כל זה פורסם בכתב התביעה כאן אצלכם. קצת בכייני בעיני להשפריץ מה שבא לך מהפה וכאשר אתה נדרש לבוא חשבון על מעשיך לא לקחת אחריות ולהתנצל, בהתייחס למקרה עומר בלבד.
  אני ימני בדעותיי, וכטראומה של אחד שאכן הוצא מחוץ לשיח באוסלו ובהתנתקות אני מוכן לקיים דיון עם כל אחד שיכבד את דעותיי ולא יתייחס אד הומינם או שיפיץ עלי שקרים בלתי מבוססים כי זה מקפיץ לי את הפיוזים ומחזיר אותי אחורה.
  מה שיאיר גולן ועומר עושים בהתבטאויות שלהם על הימין מחזיר את השיח שלנו אחורה ומדרדר אותו.
  אני פתוח לתגובתך במייל.
  תודה.

 21. מר אביטל, ראש ממשלה מואשם בשוחד ? איך אתה שבא מ"שקוף" מעז להאחז בטיעון שגם את יודע שזה תיק תפור !!!
  גם כל החשיפות על מנדלבליט, ניצן, ליאת בן ארי , אלשיך , אשכנזי אפי נוה , רות דוד,אסתר חיות ועוד רשימה ארוכה שהדף לא יוכל להכיל ואתה אוחז במשפט "ראש ממשלה שמואשם בשוחד" אולי "שקוף" בהובלתך תשקף לציבור כיצד נולד תיק 4000 ולא תתבכיין על התביעות של עמית סגל !! מצפה ממך שתחזור מהמשפט בעניין ראש הממשלה, כי אם לא "שקוף" זו עוד פלטפורמה של השמאל !
  ידוע לי שלא התייחסתי לתוכן הכתבה שלך שהיא לא יותר מבכיינות מזוקקת

  1. שום תפור ושום נעליים!
   אתה אריה, שמגן במילותיך על הדרקטטור הזה ומנגב בלשונך את נעליו עוד תחטוף את הבעיטה ממנו ישר אחרי.
   האם תפסיק ללקק? ממש לא בטוח.
   אתה תמשיך להיות עבורו לעבד נרצע.
   אנחנו השקופים- נמשיך לפחות לרצות להיות חופשיים בדיקטטורה הדוחה שלנו.

  2. אדוני, כל השמות שמינית בתגובה ההזויה שלך, הנם אנשי מקצוע ולא נבחרי ציבור. אם פקיד מקצועי נתפס בקלקלותו, אפשר להזמין לשימוע ולפטרו. ראש ממשלה מואשם בקבלת שוחד? היה צריך להתפטר ולהגן על שמו הטוב בבית המשפט. כמו שהוא עצמו הציע לאולמרט. אבל ביביסטים, אל תבוא אליהם עם עובדות ושכל ישר. תשרפו את המדינה בשביל מנהיג עקום ו"כבוד לעדה". פאטטי

 22. האם יש השפעה לחינוך מ"בית אבא" שאתה גדל בו?. מחד אינך מהמניחים מטענים הפוגעים ומעוורים חיילי צהל, ומאידך אתה דואג לתמוך בהסיבה באישים ואנשים מאוד שנויים במחלוקת מסיבות פוליטיות ,כלכליות ומשפטיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,145 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.