ערכת שאלות לפוליטיקאים

לא נכון שראש ממשלה יכהן תחת כתב אישום

הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

| מאמר מערכת / צוות "שקוף" |

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע הערב על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים.
לראשונה בתולדות מדינת ישראל, ראש ממשלה מכהן מואשם בעבירת שוחד.

בחזון "שקוף" הגדרנו את האג'נדה המרכזית של כלי התקשורת הציבורי הראשון: "חיזוק הדמוקרטיה, מנהל תקין, הגברת השקיפות השלטונית ומלחמה בשחיתות".
לעמדתנו, לא יעלה על הדעת שראש ממשלה ימשיך לכהן או יעמיד את עצמו לבחירה כאשר חשדות כבדים מרחפים מעל ראשו.
באמירה זו אנו חוזרים לקו האדום שסימנו בעבר, כאשר נתניהו עמד לפני שימוע. לתחושתנו, קיימת חובה לסמן שוב קו אדום ביום זה, בו הערכים העומדים בלב-ליבם של פעילותנו וחיינו נמצאים בסכנה.
אף אדם ואף רשות אינם מושלמים או חסינים מפני ביקורת. עם זאת, בין שתי החלופות – אמון במערכת אכיפת החוק, או האפשרות לשמוט מתחתיה את הקרקע – אנו מאמינים כי הבחירה היא קלה. אף אדם אינו מעל החוק – גם לא ראש הממשלה.
*
המשטרה, הפרקליטות ועתה גם היועמ"ש סבורים כי נתניהו חשוד בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. בתמורה, הם זוכים להשתלחות חסרת מעצורים מצד ראש הממשלה ואנשיו. ההשתלחות הזו מסוכנת, בעיקר כאשר החשוד יושב במוקד הכוח של המדינה. המשך כהונתו במקביל לניהול משפט פלילי מהווה איום ממשי לדמוקרטיה הישראלית.
*
האם אתם יכולים לדמיין אדם מנהל מדינה בשעה שהוא יושב על ספסל הנאשמים?
בראייתנו, לא.
לכל אדם עומדת חזקת החפות. גם ראש הממשלה אינו אשם עד שבית המשפט יקבע אחרת. עם זאת, לא ייתכן שראש מדינה יתכונן למשפט פלילי בבוקר, ויקבל החלטות על יציאה למלחמה או רפורמה ענקית בערב.
*
בנימין נתניהו החל בפעילותו הציבורית לפני למעלה מ-36 שנה, הקדיש כמחצית מחייו למען השירות הציבורי – ובתקופה זו עשה ונתן רבות למען המדינה, בחזיתות רבות. הגיע הרגע שייצא להילחם על חפותו כאזרח.
אנו מאחלים לו ולכולנו כי האמת תצא לאור במהרה.
יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,144 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.