ערכת שאלות לפוליטיקאים

לאן נעלמה התמיכה של ארגון להב במפלגת העצמאים?

לאחר הכתבה שפרסמנו בשבוע שעבר על רועי כהן, יושב הראש רב הפעלים של "מפלגת העצמאים", נמחקו לפתע הודעות התמיכה במפלגה מהדף של ארגון "להב"
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

בשבוע שעבר פרסמנו כתבה על רועי כהן, יו"ר מפלגת העצמאים – המשמש גם כנשיא לשכת ארגוני העצמאים בישראל (להב), מנכ"ל ארגון נפגעי פעולות האיבה ועוד שלל תפקידים בעלי אופי ציבורי.

באותה כתבה תיארנו את השימוש שעשה כהן בתשתיות של להב, ארגון יציג א-מפלגתי, למען קידום המפלגה החדשה שהקים. כך לדוגמא שודרה ההכרזה על הקמת המפלגה בעמוד הפייסבוק של להב וכן הועלה לעמוד פוסט נוסף באותו היום על כך שמדובר ביום היסטורי לעצמאים. מייל ההזמנה למסיבת העיתונאים נשלחה אף הוא מטעם ארגון להב.

אבל אל תטרחו לחפש עוד את הפרסומים הנ"ל בפייסבוק. למרות שבתגובתו המקורית ציין כהן כי "הנהלת להב אישרה פה אחד את החלטתה על תמיכתה הפומבית והציבורית בהקמת מסגרת פוליטית בראשות נשיא להב" – כל אזכור למפלגה הוסר מעמוד הפייסבוק של להב לאחר פרסום הכתבה שלנו.

שאלנו את כהן מדוע הוסרו הפוסטים והוא השיב כי: "מרגע שהוקם עמוד הפייסבוק של המפלגה, כל הפעילות מרוכזת בעמוד של מפלגת העצמאים והעסקים בישראל ולא בעמוד של להב וזאת אף על פי שהמפלגה עדיין נמצאת בהליך הקמה מול רשם המפלגות וטרם נרשמה".

ביקשנו חידוד נוסף, שכן עמוד מפלגת העצמאים הוקם כבר ב- 2/1, בעוד הכתבה פורסמה רק ב- 23/1 – ועל כן התגובה הראשונית של כהן לא מחזיקה מים. כהן מסר: "בהתאם להמלצה המקצועית תקשורתית שקיבלתי כל הפעילות תנוהל במקום אחד – עמוד הפייסבוק של המפלגה".

פוסט שהוסר

כהן ביקש להדגיש: "מוסדות להב על פי תקנון העמותה אישרו תמיכה פומבית וציבורית בהקמת מסגרת פוליטית שתייצג את העצמאים והעסקים בישראל ולהב תומכת במאבק לשינוי היחס לציבור העצמאים והעסקים בישראל, כל ניסיון להציג זאת אחרת חוטא לאמת, התקבלה החלטה מקצועית תקשורתית הגיונית ומתבקשת מאחר ואנחנו מפלגה חדשה בהקמה לייצר תודעה ציבורית אחת בלבד למפלגת העצמאים והעסקים בישראל בדף פייסבוק משלה בלבד ולכן כל הפעילות תעשה במקום אחד ובדף ייעודי שהוקם לטובת כך ".

*

לחצו פה לקריאת כתבת הפרופיל המלאה על רועי כהן (מבין שלל תפקידיו: נשיא להב, יו"ר מפלגת העצמאים, מנכ"ל ארגון נפגעי פעולות האיבה, משנה ליו"ר לשכת עורכי הדין עד לפני חודשיים, חבר מועצת המוסד לביטוח לאומי, גזבר פורום סגני ראשי הרשויות בישראל, בעל משרד עו"ד עצמאי, מנחה של תוכנית רדיו שבועית ברדיו תל-אביב, ועד לאחרונה גם סגן ראש עיריית חולון).

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת עידן בנימין

עידן בנימין
כתב לתיקון הכנסת. ירושלמי 15 שנה. מאז הקמת "שקוף" כותב על הפינות החשובות שכלי התקשורת מזניחים: העבודה הפרלמנטרית האמתית, פיקוח הח"כים על הממשלה, כשלונם של נבחרי הציבור לעמוד בחוקים שהם עצמם כתבו, מימון מפלגות פיקוח על מבקר המדינה ועוד. מתעקש לכתוב שוב ושוב על דברים - עד שיתוקנו. הולך לישון בלילה פסימי וקם בבוקר אופטימי. מונע מזעם ומתקווה בו זמנית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,148 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.