הכירו את נבחר הציבור שפועל בסדרתיות נגד אינטרס הציבור

הכירו נבחר ציבור שפועל בסדרתיות נגד הציבור: דוד אמסלם. אשמח שלא רק תכירו, אלא תזכירו לו זאת- ללא הרף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

רקע: מאחורי חוקים מזוויעים במיוחד עומד שוב ושוב אותו ח"כ: דוד אמסלם (ליכוד). בפרונט, אמסלם מקדם חוקים שיאפשרו לראשי ממשלה רישיון לגנוב, ולקבל פטור מחקירות. מאחורי הקלעים? הוא עובד לא פחות קשה בלדרדר את המדינה.


דוגמאות? חוק שהוא מקדם במרץ יעניק חנינה מראש לעשרות מושחתים ברשויות המקומיות. רבים ליכודניקים. החוק ינטרל את "הוועדה לחיוב אישי" שיכולה לקנוס ראשי ערים שהוציאו כספינו בניגוד לתקנות. 

אמסלם מוביל כעת חוק שיעניק תקציב מכיסנו לח"כים לפרסם עצמם בפריימריס. חוק מבורך בעיקרו, אבל בנוסח של אמסלם יסייע רק למכהנים ועשירים- מה שישאיר דם חדש בחוץ.

הממשלה אישרה כעת גם חוק מאת אמסלם לפיו מי שירצה לעבור קופת חולים לא יוכל לעשות זאת באינטרנט, אלא ללכת לדואר. את החוק מי ניסח? בכירי לאומית – הקופה הננטשת ביותר.
 החוק אושר למרות התנגדות האחראית על תחרות.
אה ואמסלם בכלל עומד בראש ועדת הפנים והגנת הסביבה. אך שמעתם אותו אי פעם מוחה על סיאוב בעיריות או על הזרמת שפכים לנחלים? לא. רק היום התברר שישתמש בוועדה לסגור חשבונות עם בכירי המשטרה שמבקשים לשמור על עצמאות חקירות.

בואו נבאס את אמסלם

מה אני מציע? ברור שכדאי להילחם בחוקים האלו, ונילחם. אבל מעבר לכך: בואו נבאס את אמסלם. בואו נעשה לו את מה שעשינו למיקי זוהר שניצל את הכנסת לטובת העלאת הערך של בתיו המרובים (וכיום מעטים לא משייכים את זוהר לפעילות אינטרסנטית). הגיע הזמן שאמסלם יזוהה עם חקיקה מזוויעה.
—————————

הכתבה היא חלק מפינת "טרחנות לשבת" השבועית בפייסבוק. לפינות קודמות –

מעש"י

(מה עושים כדי שיתוקן)

שתפו כדי שכולם יידעו איך אמסלם מבזבז את המנדט והכספים שלנו. כתבו לו על הוול/בטוויטר/ספרו עליו בארוחת ששי. מומלץ לבחור חוק שמעצבן אתכם: הגנה לרה"מ גם אם מושחת/ביטול קנסות לראשי ערים שחטאו/ביטול תחרות בין קופ"ח/עיוות מימון הפריימריס. כתבו לאמסלם עצמו בפייס/בטוויטר. הודעה שכולם יראו ותדגישו כמה שהוא מבייש אתכם – כליכודניקים/אזרחים/ציוניים – מה שלא תהיו.
אל תתביישו. הוא לא מתבייש להפוך את ישראל לגן עדן לעבריינים
נ.ב מוזמנים להצטרף לסיירת השקיפות- כדי לעזור לבייש את החצופים האלו בקביעות (מקווה שבהמשך גם נצא לבאס אותם בשטח)

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
תומר אביטל

מייסד-שותף, כתב

גדלתי במקומונים - שם התאהבתי בעיתונות ולמדתי להשתמש בה לתיקון עולם. בהמשך עבדתי ב"מבט", "כלכליסט" ו"עובדה". סיקרתי את השלטון והבנתי שכלי תקשורת עצמאית ואקטיביסטי יכול להגביר את מחויבות נבחרי הציבור - לציבור. הבנתי שיחד אנחנו יכולים למנוע החלטות שלטוניות גרועות. אז ב-2014 ייסדתי את "מאה ימים של שקיפות" שבהמשך גדל ל"שקוף" ובזכות המו"לים שלנו - מייצר פוליטיקה איכותית יותר.

אני מאמין בכוחה של העיתונות העצמאית - לתקן את העולם. לא פחות.


בין לבין אני כותב פרוזה (חיברתי ספר מתח בשם "המשכן"), מוביל את נשנושי שירה ומרצה בסמינר הקיבוצים ובמרכז הבינתחומי. אפשר לקרוא עלי עוד פה.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.