ערכת שאלות לפוליטיקאים

הכירו את נבחר הציבור שפועל בסדרתיות נגד אינטרס הציבור

הכירו נבחר ציבור שפועל בסדרתיות נגד הציבור: דוד אמסלם. אשמח שלא רק תכירו, אלא תזכירו לו זאת- ללא הרף
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

רקע: מאחורי חוקים מזוויעים במיוחד עומד שוב ושוב אותו ח"כ: דוד אמסלם (ליכוד). בפרונט, אמסלם מקדם חוקים שיאפשרו לראשי ממשלה רישיון לגנוב, ולקבל פטור מחקירות. מאחורי הקלעים? הוא עובד לא פחות קשה בלדרדר את המדינה.


דוגמאות? חוק שהוא מקדם במרץ יעניק חנינה מראש לעשרות מושחתים ברשויות המקומיות. רבים ליכודניקים. החוק ינטרל את "הוועדה לחיוב אישי" שיכולה לקנוס ראשי ערים שהוציאו כספינו בניגוד לתקנות. 

אמסלם מוביל כעת חוק שיעניק תקציב מכיסנו לח"כים לפרסם עצמם בפריימריס. חוק מבורך בעיקרו, אבל בנוסח של אמסלם יסייע רק למכהנים ועשירים- מה שישאיר דם חדש בחוץ.

הממשלה אישרה כעת גם חוק מאת אמסלם לפיו מי שירצה לעבור קופת חולים לא יוכל לעשות זאת באינטרנט, אלא ללכת לדואר. את החוק מי ניסח? בכירי לאומית – הקופה הננטשת ביותר.
 החוק אושר למרות התנגדות האחראית על תחרות.
אה ואמסלם בכלל עומד בראש ועדת הפנים והגנת הסביבה. אך שמעתם אותו אי פעם מוחה על סיאוב בעיריות או על הזרמת שפכים לנחלים? לא. רק היום התברר שישתמש בוועדה לסגור חשבונות עם בכירי המשטרה שמבקשים לשמור על עצמאות חקירות.

בואו נבאס את אמסלם

מה אני מציע? ברור שכדאי להילחם בחוקים האלו, ונילחם. אבל מעבר לכך: בואו נבאס את אמסלם. בואו נעשה לו את מה שעשינו למיקי זוהר שניצל את הכנסת לטובת העלאת הערך של בתיו המרובים (וכיום מעטים לא משייכים את זוהר לפעילות אינטרסנטית). הגיע הזמן שאמסלם יזוהה עם חקיקה מזוויעה.
—————————

הכתבה היא חלק מפינת "טרחנות לשבת" השבועית בפייסבוק. לפינות קודמות –

מעש"י

(מה עושים כדי שיתוקן)

שתפו כדי שכולם יידעו איך אמסלם מבזבז את המנדט והכספים שלנו. כתבו לו על הוול/בטוויטר/ספרו עליו בארוחת ששי. מומלץ לבחור חוק שמעצבן אתכם: הגנה לרה"מ גם אם מושחת/ביטול קנסות לראשי ערים שחטאו/ביטול תחרות בין קופ"ח/עיוות מימון הפריימריס. כתבו לאמסלם עצמו בפייס/בטוויטר. הודעה שכולם יראו ותדגישו כמה שהוא מבייש אתכם – כליכודניקים/אזרחים/ציוניים – מה שלא תהיו.
אל תתביישו. הוא לא מתבייש להפוך את ישראל לגן עדן לעבריינים
נ.ב מוזמנים להצטרף לסיירת השקיפות- כדי לעזור לבייש את החצופים האלו בקביעות (מקווה שבהמשך גם נצא לבאס אותם בשטח)

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת תומר אביטל

תומר אביטל
מייסד-שותף, לשעבר כתב ועורך ב"שקוף".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,145 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.