ערכת שאלות לפוליטיקאים

נתניהו ממשיך להסתיר את יומניו

לשכת ראש הממשלה לא מגיבה לבקשות חופש מידע לחשיפת היומנים, בניגוד לחוק ולמרות שבית המשפט כבר פסק בעבר שעל נתניהו לחשוף את יומניו לציבור
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

בנימין נתניהו מוסר הודעה לתקשורת ביום הראשון למלחמת סוכות (צילום מסך מתוך שידורי לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומשרדו ממשיכים להערים קשיים על מי שמבקש לחשוף לציבור את יומניו הרשמיים. מתחילת השנה הגישה עמותת הצלחה שלוש בקשות חופש מידע בנוגע ליומן ראש הממשלה למחצית הראשונה של השנה הנוכחית וכן לקבלת יומנו משנת 2014. עד כה לא התקבל המידע, על אף שכל המועדים הקבועים בחוק למתן מענה כבר חלפו. על כן היום עתרה העמותה לבית-המשפט המחוזי בירושלים בדרישה לחייב את ראש הממשלה לחשוף לציבור את המידע.

בשנים האחרונות ניהלה עמותת הצלחה, באמצעות עו"ד אלעד מן (לשעבר יו"ר עמותת העין השביעית), מאבק משפטי ממושך שהוביל לחשיפת יומני נתניהו לשנים 2015-2021. היומנים הוגשו במתכונת חסרה, מושחרת, ומתוך עותק של יומן שלא כלל מלכתחילה הערות בכתב יד המוסיפות מידע על פגישותיו של ראש הממשלה.

בית המשפט פסק זה מכבר כי על נתניהו לחשוף את יומניו, וכבר נוסחה מתכונת המקובלת על כל הגורמים המשפטיים והביטחוניים בממשלה ואשר מבטיחה מצד אחד חשיפה של מידע השייך ממילא לציבור ומאידך שמירה על ביטחון המדינה, על פרטיותו של נתניהו ועל פרטיותם של צדדים שלישיים. למרות זאת, גם הבקשות האחרונות שהגישה עמותת הצלחה לנתניהו ומשרדו נותבו אל מבוי סתום.

במשרד ראש הממשלה אישרו את קבלת הבקשות של עמותת הצלחה לקבלת היומנים הנוספים של נתניהו ומשרדו אך עד כה נמנעו מלהגיב להן, למעט הודעות חוזרות ונשנות על ארכות בטיפולן בין היתר "בשל מורכבות הבקשה".

יומניהם של ראשי הממשלה נפתלי בנט ויאיר לפיד, יש לציין, נחשפו לציבור לאחר עיכובים משמעותיים אולם בלא צורך בעתירה לבית-המשפט.

מלבד בקשה מבית-המשפט לחייב את נתניהו לחשוף את יומניו הנוספים מבקשת עמותת הצלחה להטיל עליו ועל משרדו "הוצאות משפט הולמות, אשר יהיה בהן כדי להרתיע משיבים דומים מהמשך ההתנהלות הבלתי תקינה".

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת אורן פרסיקו

אורן פרסיקו
כתב "העין השביעית". בעברו כתב בגלובס, מעריב, כל העיר וכלי תקשורת נוספים.

4 תגובות

  1. מצוין, רוה"מ הוא משרת ציבור, מכספי ציבור, וצריך לראות עם מה הוא מתעסק והוא עם מי הוא נפגש. זה בנוסף ובלי קשר למה שתעשה ועדת החקירה.

  2. זו הקונספציה שהביאה אותנו למצב מלחמה מלחמת אחים בעקבות אחיזה במושכות שנלקחה באופן חוקי ודמוקרטי ,,,די כרגע באמת לא משנה מי בשלטון אלא מה שלום העם וחייליו…הם הנבחרים על ידי ה' …ומסתבר שגם ביבי ככתוב:לב מלכים ביד ה' רדו כבר לעם ותפסיקו להטריד לא חסר לנו ממה

  3. לחברים מהתנועהלחופש המידי תחשפוקודם מי ממן אותכם זה מאוד מעניין את הציבור בנושא יומני נתניהו חכו לשש אחרי המלחמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,162 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.