ערכת שאלות לפוליטיקאים

תודה על השאלה: בואו לאתגר איתנו את המועמדים לבחירות ברחובות

לקראת סדרת ראיונות עם המועמדים לראשות העיר, אנחנו מזמינים אתכם ואתכן להציע שאלות בטופס אנונימי מיוחד. השאלות יעברו סינון עיתונאי וייבחרו בהתאם לנושאים עליהם הצביעו התומכים והתומכות במיזם העיתונות העצמאית לקראת הבחירות
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

הבחירות לרשויות המקומיות מתקרבות ועתיד היישוב לחמש השנים הקרובות עומד על הפרק. בזכות תושבי ותושבות רחובות, שתמכו במיזם המקומי, המועצה נבחרה לעמוד במוקד הסיקור של "שקוף" לקראת הבחירות. בלב הסיקור נקיים סדרה של ראיונות מצולמים עם המתמודדים והמתמודדות שמבקשים להנהיג את המועצה בחצי עשור הקרוב ורואים עצמם מתאימים לעמוד בראש המועצה. לקראת ימי הצילום אנחנו מזמינים את הציבור לקחת חלק, ולהציע שאלות.

יש לציין בטופס האם השאלה מופנית למועמד או מועמדת ספציפייים או לכולם. שימו לב, הריאיונות יערכו רק עם הממתמודדים לראשות המועצה, ולא לרשימות. כדי להקל על התהליך, הוספנו אפשרות לצרף מסמכים, דוגמת פרוטוקולים, הקלטות או מכתבים, שיהוו בסיס לשאלה. אנחנו לא מתחייבים לשאול את כל השאלות, אבל בהחלט נקרא את כולן ונבחר בקפידה.

כמה מילים המיזם המקומי של העיתונות העצמאית

בחודשים הקרובים נסקר את הבחירות המקומיות בשני יישובים, פרדס חנה-כרכור ורחובות, במסגרת פרויקט ניסיוני משותף של "שקוף", "העין השביעית" ו"המקום הכי חם בגיהנום". נעקוב אחרי המאבקים בין הרשימות, הסוגיות המעסיקות את התושבים והתייחסות המועמדים לראשות העיר לנושאים המרכזיים שעומדים על הפרק. "שקוף" מזמינה אתכם ואתכן להתלוות אלינו למסע, ולקבל מידע אמין ומקיף על המתרחש בשתי הזירות המוניציפליות הנבחרות.

איך עוקבים אחרי הכתבות? בלינק הזה תוכלו להירשם לקבוצת וואטסאפ בה יישלחו כל הכתבות של פרדס חנה-כרכור, קבוצת טלגרם ועדכון מייל יומי.

המיזם הוא תולדה של רעיון חדש: עיתונות מקומית בתמיכת התושבים ולמענם בלבד. הצענו סיקור ממוקד לתקופת הבחירות, לערים הראשונות שתושביהן יצליחו לגייס את הסכום הדרוש. רחובות ופרדס חנה-כרכור הצליחו תוך זמן קצר ונדהמנו מגל אדיר של תמיכות והתעניינות מכל הארץ.

אבל, עיתונות הרי לא נגמרת בבחירות. אם תרצו שנגייס כתב/ת במשרה מלאה ליישוב שלכם גם אחרי הקלפי – השאירו פה פרטים. הערים שיאספו בחודשים הקרובים הכי הרבה תושבים ותושבות, שיצהירו כי ישתתפו, בסכום חודשי לבחירתם, יקבלו עדיפות עם התקדמות המיזם.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת אפרת אביבי

אפרת אביבי
כתבת כנסת, שקוף. בוגרת תואר משפטים בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית, ועו״ד מוסמכת. לשעבר תחקירנית וכתבת מגזין בערוץ 13. מאמינה שפיקוח ושקיפות הן המצפן של האנושות לבחירה בטוב. סביר להניח שתמצאו אותי בדיוני ועדות הכנסת עם לפטופ על הברכיים ופופקורן ביד.

2 תגובות

  1. מתן דיל – מה עשית וקידמת למען תושבי רחובות בכל שנות עשייתך לא רק בקדנציה האחרונה שבה הייתי באופיזיציה ?
    יניב מרקוביץ – כאיראי על ניקיון העיר האם עמדת במשימתך ? איך אפשר להבטיח דברים שבפועל ישבת עכשיו בסגן ראש העיר ולא עשית דבר ?

  2. שלום, האם לא הגיע הזמן כבר לבטל את אזורי ההנחה בארנונה ולחשב את ההנחה לפי ההכנסה בפועל לכל משפחה. לא ייתכן שראש העיר גר באיזור שיש בו הנחה משמעותית בבית מידות מפואר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.