ערכת שאלות לפוליטיקאים

לוח הפגישות של נתניהו עם שריו מתפרסם: עם מי נפגש רה''מ יותר מכל?

בתום מאבק של חצי שנה, הצליח פרויקט "100 ימים של שקיפות" לחשוף את לוח הפגישות של ראש הממשלה עם שריו. מי כלל לא זכה לפגישה בארבע עיניים? ומדוע לשכת רה"מ טוענת כי לא תחשוף את היומן להבא?
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

בעת שראש הממשלה מקדיש יותר זמן לתקשורת כדי להשיג סיקור אוהד, מתברר כי לחלק משרי הממשלה כלל לא נשאר לו זמן. שרת התרבות והספורט מירי רגב, שמתגאה בקרבה הרבה שלה לנתניהו, נפגשה עימו רק פגישה אחת בארבע עיניים, כך גם השר להגנת הסביבה ב-2015 אבי גבאי ושר הבינוי יואב גלנט.
מי שכלל לא נפגשו עם נתניהו באותה השנה היו שר החקלאות אורי אריאל והשרה לשוויון חברתי גילה גמליאל. שם מפתיע נוסף ברשימה שכלל לא נפגש עם ראש הממשלה הוא של שרת המשפטים איילת שקד. יחד עם זאת ייתכן כי הוא נפגש עמה, אך הפגישה לא הופיעה ביומן בשל הסכסוך המתוקשר של שקד עם שרה נתניהו. שקד סירבה לפרסם את יומן הפגישות שלה עם נתניהו.

נתניהו לא נפגש עימה כלל. שר המשפטים איילת שקד. (צילום: ניצן חרמוני)

השרים עימם ראש הממשלה נפגש יותר מכל ב-2015 היו שר הביטחון דאז משה יעלון עם 26 פגישות ושר האוצר משה כחלון עם מספר פגישות זהה, כשאחריהם נמצא השר לביטחון פנים גלעד ארדן עם 16 פגישות.
אביחי מנדלבליט, שכיהן ב-2015 כמזכיר הממשלה, נפגש עם רה"מ 12 פעמים. ב-2016, לאחר שנהפך ליועץ המשפטי לממשלה, הפגישות איתו התרבו ועומדות על 17 מתחילת השנה. מנדלבליט הוא האיש שבידיו מצוי גורלו המשפטי של נתניהו, ולכן יהיה מעניין לראות את מצבת הפגישות בין השניים מתחילת שנת 2017.

צפו בכתבה מתוך הצינור – יומן הפגישות של נתניהו לשנת 2015

במשרד ראש הממשלה הגיבו כי הם השקיעו עשרות שעות בהבאת היומן המצונזר שכולל את הפגישות עם השרים בלבד ולא יעשו כן להבא.
לוח זמנים של ראש הממשלה לשנים 2013-2014
לוח זמנים של ראש הממשלה לשנת 2015

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת תומר אביטל

תומר אביטל
מייסד-שותף, לשעבר כתב ועורך ב"שקוף".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,148 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.