ערכת שאלות לפוליטיקאים

ביקורי הטייקון תשובה אצל ראש הממשלה

הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מידע שהגיע אלינו מגלה שהמגה טייקון תשובה התארח במשרדו של נתניהו לכל הפחות 10 פעמים בשלוש השנים האחרונות. כמה פעמים נפגש ראש הממשלה בזמן הזה עם אנשים שמאחוריהם אין סוללות לוביסטים, יח״צנים ופרקליטי צמרת? עם פעילים חברתיים בנושא הגז כמו אור-לי ברלב או אלכס רוזנפרב? האם הקדיש 5 דקות מזמנו לאקטיביסטים שמקדישים כבר שלוש שנים מחייהם ללא תמורה למען האינטרס הציבורי?

לו"ז הביקורים של תשובה אצל ראש הממשלה בשנתיים האחרונות
לו"ז הביקורים של תשובה אצל ראש הממשלה בשנתיים האחרונות


ראש הממשלה הוא מקבל ההחלטות מספר 1. קריטי שהציבור יידע בפני מי דלתו פתוחה, ובפני מי היא סגורה. המידע הזה- שחצי מכלי התקשורת יתרחקו ממנו כמו מאש עקב מבנה הבעלות שלהם – מראה שהאורח הקבוע תשובה זכה לקו ישיר ללשכה (6 פגישות אישיות) גם סביב התקופה בה דנו ברפורמות שהשפיעו ישירות על כיסו.

תשומת הלב שלו מופנית לצד אחד. וכדי שנבין אם מי שיושב במשרד החשוב במדינה הוא אדם שאוזנו כרויה בעיקר לבעלי הון – חייבים שקיפות בזמן אמת, ולא בדיעבד ואחרי תחינות ממושכות.
דבר אחרון. היומן הזה לא כולל את החודשיים האחרונים, וגם לא פגישות בבתיו הפרטיים. ויש כאלו. ב- 2011 חשפתי למשל שנתניהו ותשובה סעדו יחדיו במעון הרשמי סעודת גורמה. שרה הצטרפה בהמשך. אתם תחליטו אם יש קשר בין הדלת הפתוחה הזו לכך שנתניהו מנסה כעת להקפיא את החלטתו של הממונה על ההגבלים לפירוק מונופול הגז של תשובה.

אל תיבת ההדלפות הסופר מאובטחת שלנו
לממצאים נוספים

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,136 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השבועי החדש שלנו, עם כל הכתבות והתחקירים של "שקוף" ו"העין השביעית" בנושאי סביבה, לצד חדשות משבר האקלים מהארץ ומהעולם.

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.