ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

כל הכתבות מיום: מרץ ב26, 2024

מפעלי ים המלח בבעלות כיל (צילום: משה שי, פלאש 90)
  • כנסת ·

אינטרס כלכלי מול אסון סביבתי: האוצר נערך לחידוש הזיכיון במפעלי ים המלח

בדיון שקיימה הוועדה לפיקוח על הקרן לאזרחי ישראל עלה כי משרד האוצר יפרסם בחודש הקרוב שני מסמכי עבודה לקראת פרסום תזכיר חוק הזיכיון החדש • נציג האוצר סיפר כי צוות מיוחד עסק בסעיף הבעייתי בתנאי הזיכיון, שמבטיח כרגע בסבירות גבוהה שכיל תמשיך לזכות בו בקלות
  • סביבה ·

יו"ר הוועדה אשר מפספס הזדמנות נדירה, ומסרב לפעול למען שקיפות במאבק במפעלים המזהמים

במסגרת דיונים שמנהלת ועדת הפנים והסביבה בחוק רישוי סביבתי, עלתה האפשרות לחייב את המשרד להגנת הסביבה להשקיף את הצווים שהוא מוציא למפעלים. יו"ר הוועדה מגלגל את האחריות למשרד, אלא ששם חושבים שמדובר ברעיון "מאוד מסורבל ולא חיוני"
כל הכתבות נטענו.
נכשלה טעינה של כתבות נוספות.
שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,908 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.