ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

כל הכתבות מיום: מרץ ב21, 2024

  • כנסת ·

הח"כים חלוקים ביניהם: להפסיק את פעילות הכנסת או לבטל את המילה "פגרה"?

אל מול יוזמה של ח"כ אביגדור ליברמן לבטל את פגרת החורף בתקופת המלחמה, ח"כים מהקואליציה והאופוזיציה מבקשים חלופה מקורית: שינוי המילה "פגרה" למונח אחר. מערכת "שקוף" ביקשה לברר מה היה נהוג בכנסות קודמות בהן מדינת ישראל נלחמה. אלה הממצאים
  • כנסת ·

אוחנה מסרב לבקשות הח"כים הערבים לפנות לשר הביטחון בשאילתות דחופות

יו"ר הכנסת ממעט לאשר לח"כים מהקואליציה והאופוזיציה להפנות שאילתות דחופות למשרד הביטחון, אך מי שמודרים באופן קבוע הם הח"כים מהסיעות הערביות • למרות שכמעט 40% מהשאילתות הרגילות והדחופות, בכלל הנושאים, נשלחות מטעם הח"כים הערבים, רק 11% מהשאילתות הדחופות שזוכות לאישורו של אוחנה מגיעות מסיעות אלה • הפרלמטר של "שקוף"
  • כנסת ·

עבר בטרומית: החוק שיאפשר להעמיד לדין אדם שעשה "לייק" לתוכן מסית לטרור

הצעת החוק של ח"כ לימור סון הר מלך כוללת אפשרות להעמיד לדין אדם שנקבע לגביו שיש "אפשרות סבירה" שיבצע מעשה טרור - הגדרה הנתונה לפרשנות. לפי ההצעה, הסמכות להחליט על פתיחה בחקירה תעבור מידיה של הפרקליטות למשטרת ישראל, שנמצאת תחת סמכותו של יו"ר "עוצמה יהודית"
בית הזיקוק באשדוד (צילום: מגמה ירוקה)
  • כנסת ·

"אם עשיתם הכול כמו שצריך – אין מה להסתיר"

בדיון על העברת חומר מסוכן לבית הזיקוק באשדוד התחדדה החשיבות של השקפת מידע מהימן לציבור • במשרד להגנת הסביבה לא סיפקו לח"כים תשובות שהניחו את דעתם • הוועדה דרשה ממשרדי הבריאות והגנת הסביבה להכין דוח שיסקור את השלכות העברת הקונדנסט בין המפעלים
כל הכתבות נטענו.
נכשלה טעינה של כתבות נוספות.
שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,902 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.