ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

כל הכתבות מיום: מרץ ב20, 2024

  • כתבות ·

המבקר מתריע: כך מפקירה הממשלה את הטיפול בשריפות הפסולת בשטחים

בדוח מפורט קובע מבקר המדינה כי הממשלה לא גיבשה מדיניות בנושא מפגעים סביבתיים מעבר לקו הירוק, ולא קבעה גורם מרכז שיוביל את הטיפול בשריפות הפסולת המסרטנות שהיקפן הולך וגדל. במוקד הביקורת: המשרד להגנת הסביבה והמנהל האזרחי שניסו להתנער מאחריות במשך שנים וכעת מתעכבים בקידום הפתרון
  • בריאות ·

"המדינה, עם כל הכבוד שהיא רוצה בריאות, יש לה גם אינטרס שייבאו סיגריות"

הצעת החוק שתחייב פרסום תמונות גרפיות על חפיסות סיגריות אושרה בקריאה שנייה ושלישית, ותועבר להצבעה במליאת הכנסת. דיון שקיימה בנושא ועדת הכלכלה של הכנסת חשף את קוצר הרוח של היו"ר דוד ביטן, שתקף מחד את נציגי מוצרי העישון, והאשים מאידך את נציגי משרד הבריאות כי הם "דווקנים" ו"צריכים ללכת לקראת היבואנים"
  • כנסת ·

"החוק לא נועד לעשות צדק, הוא נועד למאבקים פוליטיים" 

ב-1 באפריל תצביע הכנסת על הצעת חוק למחיקת רישומים פליליים ליוצאי אתיופיה שהפגינו ב-2019 לאחר הריגתו של סלמון טקה. למחרת תועבר בשידור חי הכרעת הדין במשפט השוטר שירה בטקה. לכאורה שני אירועים משמעותיים, אלא שמובילים במאבק האתיופי טוענים שהתזמון אינו מקרי, וכשמאושר קיצוץ של מיליונים בתקציב שילוב הקהילה - החוק הוא לא יותר מאחיזת עיניים פוליטית: "להציג איזה חוק קטן וספציפי זה לעג לרש"
  • כנסת ·

"הכוח השלטוני לפגוע בערוצי שידור הוא למעשה לא מוגבל"

מחטף נוסף בוועדה לביטחון לאומי: חברי הוועדה מהקואליציה שוב הקצינו את נוסח הצעת "חוק 'אל-ג'זירה'", כך שיאפשר להם לפעול נגד ערוצי תקשורת ישראלים באופן דרקוני • ח"כ קריב: תרגיל שנועד לסכל כליל את החוק על מנת למנוע מבוכה מנתניהו • ח"כ סעדה: פועלים עצמונית
כל הכתבות נטענו.
נכשלה טעינה של כתבות נוספות.
שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,902 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.