ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

כל הכתבות מיום: נובמבר ב21, 2023

  • כתבות ·

פופוליזם על גב החטופים: "בזמן שבן גביר עשה בלאגן – בליכוד רצו לצאת המבוגר האחראי"

רק לאחר כשעתיים של דיון קשה בנוכחות משפחות החטופים על הצעת חוק מוות למחבלים, נזכר יו"ר הקואליציה להוציא הודעה לפיה ההצעה צריכה לעבור קודם את אישור הקבינט הביטחוני. גורם בקואליציה מסביר בשיחה עם "שקוף" שהקרקס הזה היה מתוכנן • "אם מראש היו מונעים את הדיון, בן גביר היה מוציא לתקשורת הודעה שהקואליציה מונעת דיון חשוב בנושא של מוות מחבלים"

לובי 99 ליועמ"ש האוצר: מנע השתתפות היועץ האסטרטגי בישיבות המשרד

בעקבות חשיפת "שקוף", דרש הארגון לבחון את הדיונים המקצועיים בהם השתתף היועץ אבי לרנר, תוך בירור מידת מעורבותו בהם • גם בעמותת "הצלחה" ביקשו לברר את פרטי ההעסקה של לרנר • רשימת לקוחותיו של לרנר חסויה, אך בעבר ייצגה קבוצת הפרסום שלו ענקיות כמו תנובה ובנק הפועלים • "השתתפותו עלולה לקדם את ענייני לקוחותיו העסקיים"
לא בקיא בחומר. ח"כ שלום דנינו מהליכוד, ארכיון (צילום: דני שם-טוב, דוברות הכנסת)

חשיפת "שקוף": ועדת המשנה שעוסקת במוכנות וביטחון שוטף לא כונסה אפילו פעם אחת מאז הקמתה

שלום דנינו מהליכוד עומד בראש ועדת המשנה שבאחריותה לבדוק את מוכנות צה"ל למגוון תרחישים, משגרה ועד חירום • בשיחה עמו הוא מודה כי אינו בקיא בחומר שעליו הוא מופקד: "לא מכיר לעומק את המערך הצבאי" • יו"ר הוועדה לשעבר עמר בר-לב: "מדובר במחדל חמור ביותר"
כל הכתבות נטענו.
נכשלה טעינה של כתבות נוספות.
שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,915 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.