ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

כל הכתבות מיום: אוקטובר ב17, 2023

  • כתבות ·

בריוני המקלדת של נתניהו מחפשים מנהיג אחר

אחרי שנים שקו השבר הפוליטי-חברתי בישראל הוא התהום שבין "רק ביבי" ל"רק לא ביבי", הטבח בעוטף עזה מסמן שינוי. הביקורת על נתניהו מימין אינה מתרכזת באחריותו למחדל, אלא בתחזיות לגבי מכת הנגד שתנחית ישראל על חמאס • "ביבי, תגמור אותם או לך הביתה!"
  • כתבות ·

תושבת אשקלון שביקשה לברר מתי יפנו אותה נשלחה "להתעדכן בתקשורת"

למרות המצב הקשה ודרישתו של ראש העיר מהממשלה, ההבטחה להתחיל בפינוי מחוסרי המיגון באשקלון עדיין לא התממשה. כשתושבת העיר התקשרה לברר, הציעו לה בעירייה להתעדכן בתקשורת. "צחקתי וניתקתי", היא מספרת. העירייה: "כרגע אין תכנית פינוי ולא קיבלנו תקציב"
  • כתבות ·

ארגוני נשים למשרד הרווחה: יש להיערך לגל פניות על אלימות במשפחה

כפי שקרה בקורונה, בשלב הראשון של מצבי חירום לאומיים הקשב הציבורי מופנה למצב הכללי, ובמוקדי הרווחה נרשמת ירידה במספר הפניות. אלא שמדובר בשקט מטעה • ברגע שמצב החירום יהפוך לשגרת חירום, למתח שכולם נתונים בו יהיה מחיר כבד • "בין הורים לילדים ובין בני זוג, שם אנשים משחררים לחץ"
מנכ"ל חדשות 12 אבי וייס (מימין) ומנכ"ל חדשות 13 אור צלקובניק (צילומים: תומר נויברג; עדי לם, רשיון CC BY-SA 4.0) ה
  • כתבות ·

הערוצים המסחריים חוששים להתעמת עם נתניהו 

ארגון העיתונאים ביקש לצרף את חברות החדשות לפנייה לרה"מ נתניהו בדרישה לקיים מסיבות עיתונאים • ברוך שי מכאן 11 השיב בחיוב, אבי וייס מערוץ 12 ואור צלקובניק מערוץ 13 מסרבים להשיב מה הייתה תגובתם
  • כתבות ·

האגודה לזכויות האזרח על תקנות החירום לסגירת אל-ג'זירה: זו אינה המטרה האמיתית

בפנייה ליועמ"שית, ביקשו באגודה להימנע קטגורית מקידום התקנות, גם בגרסתן המרוככת. "אין לפתוח פתח לממשלה לשלוט בתכנים שמשודרים על ידי אמצעים דרקוניים לסגירת כלי תקשורת תחת האצטלה של פגיעה בביטחון"
כל הכתבות נטענו.
נכשלה טעינה של כתבות נוספות.
שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,904 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.