ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

כל הכתבות מיום: ספטמבר ב7, 2023

  • כתבות ·

המאבק נגד מפעל "נשר": תושבים הגישו בקשה לתביעה ייצוגית

התביעה, המוערכת במיליונים הוגשה נגד המפעל והמנכ"ל היוצא אלדד בן משה, בשל זיהום האוויר החריג ומטרדי האבק והריח. "התושבים נאלצים לשהות בחלונות סגורים וסובלים מפגיעה בבריאותם", נכתב בבקשה. במקביל, פעילי "מגמה ירוקה" הפגינו היום יחד עם תושבי רמלה והסביבה מול הנהלת "נשר"
  • כתבות ·

לאחר הפרסום ב"שקוף": דרישה מאוניברסיטת חיפה להפסיק את שיתוף הפעולה עם חברות נפט וגז

תאגיד "שברון מדיטרניאן לימיטד" והחברה לחיפוש נפט וגז "רציו אנרגיות" יממנו את הקמתו של מרכז לחקר הסביבה וישלמו עבור מלגות, כנסים וקורס אקדמי שיועבר בו. ארגוני סביבה, ביוזמת החברה להגנת הטבע, דרשו להפסיק את שיתוף הפעולה המדובר: "ממוסד שחרט על דגל את נושא הקיימות החברתית והסביבתית, ניתן וצריך לצפות ליותר". אוניברסיטת חיפה: "שיתוף הפעולה יאפשר לאוניברסיטה לקיים מחקרים מבלי התערבות של החברות"
כל הכתבות נטענו.
נכשלה טעינה של כתבות נוספות.
שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,880 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.