ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

כל הכתבות מיום: אוגוסט ב14, 2023

בתי הזיקוק בחיפה (צילום: יניב נדב, פלאש 90)

אותם מפעלים מככבים במדד המזהמים – מדוע נשקלות הקלות שיטיבו איתם?

המשרד להגנת הסביבה פרסם את "הרשימה האדומה", שאותה מובילים גם השנה מפעלי כיל ובזן. במשרד טענו כי למדד השפעה גדולה על החברות, אך השרה סילמן ומנכ"ל המשרד סמט התחמקו משאלת "שקוף" שביקשה לבדוק אם יש בכלל מקום לשינוי לטובתן במסגרת הרפורמה ב"חוק אוויר נקי" כל עוד הן ממשיכות להוביל את מדד המזהמים
  • כתבות ·

בלי בושה: השר אמסלם מסתיר כבר שנתיים את הצהרת ההון שלו

מבקר המדינה לא יכול לבדוק האם אמסלם צבר סכום כסף חריג, העביר מניות או פעל באופן מושחת - כי הוא מסרב להגיש מסמכים עוד מתום ממשלת נתניהו-גנץ. וגם: שורת מקרים מהעבר מוכיחה כיצד הצהרת ההון יכולה לחשוף שחיתות של נבחרי ציבור
פז בתי זיקוק באשדוד והאוניברסיטה העברית (צילום: יעל געתון, אוליבייה פיטוסי פלאש 90)

האוניברסיטאות התחייבו להיאבק במשבר האקלים – ושכרו לוביסטים של חברה מזהמת

תחקיר "שקוף": ועד ראשי האוניברסיטאות שחבריו חרטו על דגלם את הצורך במציאת פתרונות לגורמי המשבר המאיים על עתיד כדור הארץ, חולקים שירותי שדלנות עם חברת פז בעלת האינטרס המובהק להמשך התלות בדלק. האוניברסיטאות: "אנו שבעי רצון מההתקשרות ומביצוע המשימות לשמן נשכרו שירותי חברת נהלה"
כל הכתבות נטענו.
נכשלה טעינה של כתבות נוספות.
שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,895 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.