ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

כל הכתבות מיום: יולי ב11, 2023

  • כתבות ·

המדינה מסירה אחריות ומשאירה את גורל נחל צין בידי החברה שזיהמה אותו

אחת מנאות המדבר הגדולות והיפות בישראל הפכה למלחה נטולת חיים לאחר זיהום ממושך של מפעל רותם אמפרט בבעלות כי"ל. ארבעה אזרחים אמיצים הגישו תביעה ייצוגית נגד תאגיד כי"ל ואליהם הצטרפה גם רשות הטבע והגנים. כעת, במסגרת הליך גישור חסוי חשוב להזכיר למשרד להגנת הסביבה כי אסור להאציל את האחריות לשיקום מעיינות צין ועקרבים לתאגיד שזיהם אותם, שנמצא בניגוד אינטרסים מול מאמצי השיקום
יולי אדלשטיין בוועדת החוץ והביטחון (צילום: יונתן זינדל פלאש 90)
  • כנסת ·

אדלשטיין מתעלם גם מהקואליציה: "אפילו לקהל היעד שלו הוא לא עונה"

16 חברי כנסת מהקואליציה ושישה ארגונים אזרחיים שונים פנו במהלך החצי שנה האחרונה ליו"ר ועדת החוץ והביטחון כדי לדון בנושא הרס בתי מחבלים, אך אדלשטיין החליט שלא לענות. התנהלותו של אדלשטיין, המתעלם גם מבקשות חברי האופוזיציה, נוגדות את ההמלצות שפרסמה בעבר ועדת האתיקה לפיהן: "יושב ראש ועדה, המקבל פניה הקשורה למילוי תפקידו האמור, ישיב תוך זמן סביר"
שר המשפטים לוין בנאומו לפני אישור החוק לביטול עילת הסבירות בקריאה ראשונה (צילום: דוברות הכנסת)
  • כתבות ·

החוק לביטול עילת הסבירות אושר בקריאה ראשונה בכנסת

ברוב של 64 תומכים מול 56 מתנגדים, המליאה הצביעה בקריאה ראשונה בעד ביטול יכולת בית המשפט לבקר החלטות ממשלה או נבחרי ציבור באמצעות עילת הסבירות. החוק הוא חלק מהמהפכה המשפטית שהציג השר יריב לוין שנועדה בין היתר להחליש את כוחה של הרשות השופטת
כל הכתבות נטענו.
נכשלה טעינה של כתבות נוספות.
שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,980 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.