ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

כל הכתבות מיום: יוני ב21, 2023

  • כנסת ·

"ככה אמרו לי": בדרך לחוק המושחת, ח"כ הלוי מפזר הטעיות

הח"כ מהליכוד נשאל בכנסת על סקר שמוכיח כי תיקון החקיקה שלו יועיל לציבור - אך כשלחצו אותו לקיר התברר שהוא ניזון משמועות. חרף התנגדות היועצים המשפטיים, החברה האזרחית ואף התנערות חברי ליכוד - הוא ממשיך לקדם את ההצעה הפרסונלית שתסייע לבועז יוסף, המקורב לדרעי, להתמודד על ראשות העיר טבריה. ההצעה תעלה ככל הנראה להצבעה לקריאה ראשונה כבר בדיון הבא. מעקב "שקוף"
  • כתבות ·

האם מספר שריפות הפסולת באמת ירד? כנראה שלא

נתוני רשות הכבאות שהגיעו לידי "שקוף" מצביעים על ירידה דרמטית של כ-36% במספר שריפות הפסולת בין 2021 ל-2022. אך בדיקת "שקוף" בנוגע לטיב הפער מגלה שנהלי דיווח השריפות של רשות הכבאות שונו, כך שכלל לא ניתן להשוות בין השנים. וגם: שבע השיאניות החדשות לשריפות הפסולת בארץ. מעקב "שקוף"
  • כנסת ·

יועמ"שית הכנסת: הענשת ח"כ גוטליב "עד להודעה חדשה" מנוגדת לתקנון

בתשובה לשאלת "שקוף", עו"ד שגית אפיק הבהירה כי לא ניתן להטיל סנקציות ללא הגבלת זמן מוגדרת על חברי כנסת. למרות זאת, לשכת יו"ר הקואליציה אישרה כי נשללה מח"כ גוטליב, שהפרה משמעת קואליציונית, זכות דיבור מטעם הליכוד "עד הודעה חדשה". עו"ד אפיק: "הנושא ייבחן בהמשך לשם קציבתו"
כל הכתבות נטענו.
נכשלה טעינה של כתבות נוספות.
שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,905 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.