ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

כל הכתבות מיום: דצמבר ב1, 2022

פנייה למנכ"ל הכנסת: די לתעדוף לוביסטים בהקצאת מקומות חניה בכנסת

בעקבות חשיפת "שקוף", פנה "לובי 99" למנכ"ל הכנסת בדרישה שהמשאב היקר יחולק בצורה שוויונית ושקופה יותר • נכון לעכשיו: 25 לוביסטים מקבלים אישורי חניה בחינם במשכן, על פי פרמטר תמוה של ותק • "המצב שבו שדלנים המשרתים את האינטרסים של בעלי הון זוכים להטבה בכנסת – איננו הגיוני"
  • כתבות ·

מנמיכים את הרף: המהלך המעוות שעשוי להכשיר את מינויו של דרעי לשר

אחרי שבית המשפט השתכנע שהוא מדיר עצמו מהחיים הפוליטיים - יו"ר ש"ס בדרך לקדם הצעת חוק שתכשיר את מינויו לשר • להצעה יהיו השלכות בעתיד: היא מגמישה את הקו האדום לכניסת מורשעים לממשלה • אלה כל קיצורי הדרך שהקואליציה תרתום כדי לעמוד במרוץ נגד הזמן

מעקב שקוף: משרד האוצר מדווח על פגישות עם לוביסטים באופן חלקי ולקוי

בתשובה לבקשות חופש המידע, האוצר דיווח על 44 פגישות שהתקיימו בין עובדי המשרד לשדלנים בשנה וחצי האחרונות • בפועל: הפגישות מתקיימות בתכיפות רבה יותר • הבעיות: הגדרה צרה ללוביסטים, דיווח חסר ואיטי, ורישום מבולבל

עיריית ת"א מקדמת פתרון חדשני להצפות במגרשי חניה – ונתקלת בהתנגדויות

העירייה מקדמת לראשונה בישראל פתרון שיכול למנוע הצפות ואף להציל חיים: החלפת האספלט בחניוני ענק בחומר שיאפשר חלחול לאדמה ● ל"שקוף" נודע כי פיילוט ראשון היה אמור להסתיים עד כה, אלא שחברת החניונים העירונית "אחוזת חוף" עצרה אותו ברגע האחרון ● החברה טוענת כי "התושבים התלוננו על מצוקת חניה"
כל הכתבות נטענו.
נכשלה טעינה של כתבות נוספות.
שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,913 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.