ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

כל הכתבות מיום: מאי ב29, 2022

שדה סולארי ישמש את כיל להתחמק מתשלום מיליארדים למדינה. תחקיר

התרגיל של כיל: עדויות ומסמכים שהגיעו לידי "שקוף" מצביעים על כך שלחברה בבעלות עידן עופר אין כוונה לבצע את פרויקט "קציר המלח" עליו התחייבה לפני עשור • מדובר בחפירת מאות מיליוני טונות של מלח מקרקעית בריכות האידוי - בעלות 7.5 מיליארד שקלים - כדי למנוע הצפה של המלונות הסמוכים • במקום לפזר את המלח בים הצפוני כפי שהתחייבה, היא מתכננת להשתמש בו לטובת שדה סולארי עצום שעלול לפגוע בסביבה • ממצאי התחקיר מעלים חשש כבד שהחברה מנסה להוריד את ערך הזיכיון כדי לזכות בו מחדש במחיר מופחת - ובכך להרוויח מיליארדים על גב הציבור • כי"ל: "החברה עומדת בכל התחייבויותיה"; משרד האוצר: "הסכם הקציר מגביל את השתתפות המדינה"
כל הכתבות נטענו.
נכשלה טעינה של כתבות נוספות.
שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,915 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.