ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

כל הכתבות מיום: אוגוסט ב17, 2021

  • כנסת ·

עד הרגע האחרון: לוביסטים ניסו להכניס שינויים לחוק מיסוי רווחי הטייקונים

מסמכים ללא חתימה ופגישות של הרגע האחרון - חברות הענק ניסו בכל דרך להשפיע על החקיקה שתאפשר לגבות מס מטייקוני הגז ● רגע לפני ההצבעה השרה אורית פרקש הכהן הייתה בטוחה שביצעו מחטף בנוסח החוק מתחת לאפה ● בשיחה עם "שקוף", לשכת ח"כ גפני התעקשה כי הלוביסטים הם שאימצו את טיעוניו ולא להפך
  • כנסת ·

שקופים בקושי: מה רצו הלוביסטים שנכנסו למשרד האוצר?

לנוהל של משרד האוצר שאמור לאפשר לציבור לפקח טוב יותר על הקשר בינו לבין לוביסטים ובעלי עניין יש כמה חורים מובנים. בין היתר הנוהל משתמש בהגדרה החסרה של הכנסת ללוביסטים, לא מספק מידע שניתן להפיק ממנו משמעות על הפגישות בין הלוביסטים לאנשי המשרד, והוא אף לא חל על כל אגפי המשרד • בדיקת "שקוף": האגף שהכפיף את עצמו לנוהל, הפגישות שכן ניתן לקבל עליהן מידע ומה עוד ניתן לעשות כדי לשפר את המצב?
  • בריאות ·

מי תורם הכי הרבה לבתי החולים? במשרד הבריאות שוב מונעים את המידע

בניגוד לחוק, במשרד הבריאות מתעכבים עם פרסום דוחות התרומות למערכת הרפואית בישראל • למעשה מאז שנת 2014 הדוחות לא מתפרסמים בזמן • על פי הדוח של 2018, מקבלת התרומות הגדולה ביותר היא עמותת "חברים לרפואה", והתורמות הגדולות הן סאנופי, מדטרוניק טרייד ופייזר
כל הכתבות נטענו.
נכשלה טעינה של כתבות נוספות.
שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,879 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.