ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

כל הכתבות מיום: דצמבר ב16, 2020

  • ממצאים ·

ניצחון לשקוף: מתמודדים במכרזים למשרות ברשויות מקומיות יחויבו לחשוף ניגודי עניינים

הסוף למינוי מקורבים ברשויות המקומיות? בעקבות מאבק של "שקוף", ועדת הפנים אישרה תקנות שיחייבו מועמדים למשרות ברשויות לחשוף זיקות פוליטיות, משפחתיות או עסקיות לגורמים אחרים ברשות. בנוסף, המשרות יפורסמו במקום מרוכז אחד ויותקנו עוד שלל עקרונות של שקיפות בהליכי גיוס עובדים. יו"ר הוועדה מיקי חיימוביץ': "לעשות הכל כדי להפוך את הליכי גיוס כוח האדם ברשויות המקומיות לשקופים ומפוקחים"
  • בחירות ·

האם הדמוקרטיה המפלגתית בישראל מתה?

דווקא מפלגות שממשיכות לקיים הליכים דמוקרטיים פתוחים חשופות לביקורת ציבורית, מבזבזות יותר כסף, ולעתים מצליחות פחות מאשר מפלגות של מנהיג יחיד ● כתוצאה הדמוקרטיה בתוך המפלגות בישראל בנסיגה מתמדת ● האם יש פתרונות? מה הקשר בין יציבות של מפלגה לבין מידת הדמוקרטיה שלה? ולמה קוראי שקוף שפקודים למפלגות השונות מאוכזבים ממצב הדמוקרטיה במפלגה שלהם?
כל הכתבות נטענו.
נכשלה טעינה של כתבות נוספות.
שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,911 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.