ערכת שאלות לפוליטיקאים

בערוץ 14 מגדירים את כל האוכלוסיה האזרחית בעזה כ"מחבלים"

"ערוץ החדשות של ישראל" מנפח את הישגיו של צה"ל • על הפצועים הישראלים - שכחו לדווח בערוץ
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מתוך שידורי ערוץ 14 (צילום מסך)
מתוך שידורי ערוץ 14 (צילום מסך)

בדף הבית של אתר ערוץ 14 שובצה לפני סוף השבוע תיבה המונה נתונים נבחרים על תקיפות ישראל בעזה, כחלק מסיקור כולל שנושא את הכותרת "ישראל מנצחת" ונועד לעודד את הגולשים בין היתר בתצלומים של ההרס בעזה ושידור ישיר של "עזה עולה באש".

נכון לרגע כתיבת שורות אלה, נכתב בתיבת הנתונים המתעדכנת כי מספר ה"מחבלים שחיסלנו" עומד על 3,600, זאת למרות שלפי הנתונים האחרונים של משרד הבריאות ברצועת עזה כ-2,200 בני אדם נהרגו בתקיפות צה"ל ברצועה מאז תחילת המלחמה.

אפשר שלמספר זה מוסיפים בערוץ 14 את מאות מחבלי חמאס שנהרגו בישראל, אולם גם כך לא ניתן להגיע ל-3,600 מחבלי חמאס שנהרגו מירי כוחות צה"ל, אלא אם כן כוללים במספר זה את כל העזתים שנהרגו מתחילת המלחמה. לפי משרד הבריאות הפלסטיני, בין ההרוגים בעזה 724 ילדים ו-458 נשים. נראה כי מבחינת ערוץ 14 כל פלסטיני תושב עזה הוא מחבל, גם אם הוא אזרח, אישה או ילד.

דף הבית באתר ערוץ 14 (צילום מסך)
דף הבית באתר ערוץ 14 (צילום מסך)

ערוץ 14 היה בעבר "ערוץ המורשת" וכעת מגדיר עצמו "ערוץ החדשות של ישראל". בכך שבערוץ 14 סופרים את הנפגעים מקרב האוכלוסיה האזרחית בעזה כחלק ממחבלי חמאס, הם לא רק מכתימים מסורת של מוסר ואנושיות, אלא גם מספקים לצופיהם תמונת מצב חדשותית מטעה, המנפחת את הישגיו של צה"ל באופן כוזב.

מהישראלים שנפצעו במהלך סוף השבוע האחרון מירי חמאס, בערוץ 14 דווקא העדיפו להתעלם. בסיכום אירועי השבת בתוכנית "הפטריוטים" עם ינון מגל, מסר הכתב בדרום אריאל עידן לצופי ערוץ 14 כי "תודה לאל לא היו נפגעים בגוף", זאת למרות שחמישה נפצעו מפצצת מרגמה בנירים, מתוכם שני פצועים אנוש ופצוע קשה.

מערוץ 14 טרם נמסרה תגובה.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת אורן פרסיקו

אורן פרסיקו
כתב "העין השביעית". בעברו כתב בגלובס, מעריב, כל העיר וכלי תקשורת נוספים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,154 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.