ערכת שאלות לפוליטיקאים

כמו סטייק על המחבת: שי גולדן שוב שינה את דעתו

נתניהו כבר אינו "אדם מבריק שכוחו השכלי באמת יוצא דופן בכל קנה מידה", אלא "חדל אישים שאינו כשיר לכלום" • אבל חכו, מחר יום חדש
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שי גולדן בערוץ 14 (צילום מסך)
שי גולדן בערוץ 14 (צילום מסך)

איש התקשורת שי גולדן שוב שינה את דעתו על ראש הממשלה בנימין נתניהו. בעקבות המחדל העצום מול מתקפת חמאס וניהול המלחמה, כינה היום גולדן את נתניהו "חדל אישים" וקרא לו להסתלק מהזירה הציבורית עם תום המערכה הנוכחית.

"אירועי 7.10 הם אירועים שייצרבו כטראומה היסטורית בדברי ימי עמנו", קבע גולדן בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו וקרא "לנהוג באוייב כפי שהיינו נוהגים בנאצים אם היה צה"ל". בהמשך כתב מי שמגיש את תוכנית הבוקר בערוץ 14, ערוץ החדשות שמשמש שופר תעמולה לנתניהו, כי מי שאינו מכיר במציאות החדשה "אינו כשיר לכלום. ויאללה, הביתה. כולל ביבי. כולל הרמטכ"ל. כולל כולם".

בתגובה שכתב בהמשך חידד עוד יותר את המסר. "כולם יעופו מחיינו אחרי המלחמה. הם לא קולטים שישראל תרעד כשהכל ייגמר", כתב גולדן. "דור שלם של פוליטיקאים וגנרלים יעוף הביתה בבושת פנים. כולל ביבי חדל האישים".

אמירה זו עומדת בניגוד חריף ליחס החנף של גולדן לנתניהו, כמו זה שהפגין בעבר בפוסט שבו השיק את "התפכחותו" מעמדותיו השמאליות והכריז על התרשמותו האישית משיעור קומתו של נתניהו: "נתניהו הוא אדם מבריק. כוחו השכלי באמת יוצא דופן, בכל קנה מידה, ובוודאי בהשוואה למרבית הפוליטיקאים הישראלים כיום – ויצא לי לשוחח עם ולהתרשם ממרביתם", כתב גולדן בשנת 2016, בעקבות תדרוך עיתונאים שערך נתניהו בפני המערכת שבה עבד אז.

"הוא, שנאמר: ליגה אחרת, מבחינה אינטלקטואלית, מבחינת חריפות המחשבה ומבחינת כושר הניתוח האסטרטגי", הוסיף וכתב אז גולדן. "אין מה לומר, ענק בין גמדים, או לכל הפחות – בינוניים. גם שונאיו יסכימו שהאיש בעל מוח מאד רב עוצמה".

לפי גולדן של 2016, לראש הממשלה יש "חוש הומור מצוין", "רגישות גבוהה", "איכויות קומיות לא רעות בכלל", "הוא חקיין לא רע בכלל" וגם "מאייר לא רע". אם משהו מפריע לנתניהו, כתב אז גולדן, זה הפער "בין ההבנה וההערכה של הציבור את ולפועלו לבין אלה של התקשורת".

בהמשך הפוסט כתב אז גולדן: "הוא לא הולך לשום מקום. ולדעתי, אם הדבר תלוי בו, ימשיך לשבת בלשכה הזאת עשרים שנים נוספות. יותר משהוא מעוניין בהישרדות פוליטית אישית, אני סבור שהוא באמת ובתמים מאמין שהוא האדם היחיד בעולם, בוודאי בישראל, שיכול לנהל את המדינה שלנו מתוך הבנה של טובתה".

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת אורן פרסיקו

אורן פרסיקו
כתב "העין השביעית". בעברו כתב בגלובס, מעריב, כל העיר וכלי תקשורת נוספים.

6 תגובות

 1. לא הבנתי מה המטרה של הכתבה
  חסר עניין אלא אם כן נועד לסכסך בזמן כזה רגיש
  חבל זה הזמן שלנו להיות ביחד….

 2. יש גם הרבה שמאלנים שפתאום מבינים שבן גביר צודק.
  המלחמה שינתה להרבה אנשים את הדעה.

 3. נראה לי שמותר לבן אדם לשנות את דעתו על ראש ממשלה בין 2016 ל2023. הכתבה מגמתית בהיבט הזה. נתניה השתנה מאוד בעקבות הגשת כתבי האישום וכן, לגיטימי לשנות דעה, זה אפילו מבורך.
  שי גולדן מוציא דברי בלע חדשות לבקרים (תרתי משמע), אפשר להתמקד בהם.

 4. גולדן היה פתטי אז
  ונשאר פתטי היום.
  אבל הוא מרגיש את רוח התקופה והולך איתה.

  0 מחשבה עצמאית.

  1. מה קרה לך שי גולדן?! למה התלהמות? למה היסטריה? למה גסות הרוח, אז ביבי טעה, למה לא להגיד" ביבי טעית, לא היית צריך לדבר על ראשי הצבא ושב'כ בעת הזה", למה לדבר בזילזול, מי אתה?! מי שמת? עפת על עצמך, השתן עלה לך לראש! שתיתי את דברייך בצמא, ועכשיו בגלל האופן המטונף שאתה מדבר, על ראש הממשלה,אני לא יכולה לראות את תוכניתך, שלא לדבר על לשמוע את קולך, עוף מערוץ 14, אתה כבר לא מתאים! בגללך אנשים עוד יחזרו לערוצים אחרים, נזק מהלך..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,160 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.