ערכת שאלות לפוליטיקאים

הצלחנו! אתר ההחלטות הסודי 'המעטפה': שקוף

ח"כ סתיו שפיר כינסה דיון עם הגורמים הרלוונטיים על 'המעטפה', ואנשי מזכירות הממשלה שפתחו את הראש ומנגישים לנו מהיום את החומרים
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

הליך קבלת ההחלטות – מהיום שקוף יותר!
כפי שחשפנו, ראש הממשלה הזין באמצעות האתר הסודי מינויים בחשאי. השרים הקציבו מיליונים לגופים הקרובים ללבם. מדי שבוע התקבלו בו החלטות לא רק מאחורי גבכם. אלא גם מעל ראשם של חברי הכנסת.

התקופה האפילה תמה. תודה לכם שסבלתם את החפירות בנושא, לחי בלילה – נדב בורנשטיין שהרימו את הכפפה, Stav Shaffir שכינסה דיון עם הגורמים הרלוונטיים על 'המעטפה', ואנשי מזכירות הממשלה שפתחו את הראש ומנגישים לנו מהיום את החומרים.

נדגיש: נותרו עוד חורים שחורים בהליכי קבלת ההחלטות (אנחנו לומדים עליהם מדי ערב ברוטשילד – גם הערב). אבל מכל ההישגים, זה ניצחון-מאקרו מרגש במיוחד.
למה? כי עצם הידיעה בקרב הקודקודים כי המנגנון הזה מהיום פומבי – תחסום אינסוף שחיתויות. חשוב מכך (וכה בסיסי): מהיום תוכלו ללמוד (ולמחות) על החלטות נואלות מראש ולא בדיעבד

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת תומר אביטל

תומר אביטל
מייסד-שותף, לשעבר כתב ועורך ב"שקוף".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,145 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.