יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין העסיק קבלן קולות על חשבון הכנסת

במקום לעזור בעבודה הפרלמנטרית, אדם שהועסק על תקן מזכיר לשכתו של יו"ר הכנסת חרש את הארץ ופקד מאות אנשים לליכוד תוך הבטחה שיצביעו לאדלשטיין בפריימריז. זה עלה לציבור עד 23 אלף שקלים בכל חודש
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין העסיק קבלן קולות מטעם הכנסת על חשבוננו. במשך כמעט שנה הוא הועסק במשכן בתקן "מזכיר לשכת יו"ר הכנסת", וזאת למרות שכמעט ולא נכח בה.

כן, במקום לעזור לאדלשטיין בעיסוקיו הפרלמנטאריים, הקבלן חרש את הארץ ופקד מאות אנשים בקצב מטורף, תוך הבטחה שיצביעו לאדלשטיין בפריימריס הליכוד. שכרו החודשי (מדובר במזכיר, כן?) נסק לעתים עקב החזרי הנסיעות והשעות הנוספות עד לכ-23 אלף לחודש מקופה הציבורית.

"מבוקר עד ערב הייתי פוקד אנשים"

עקיבא נוביק ואני היינו צריכים לרדוף אחריו ואחר הסיפור במשך שבועות. קבלן הקולות ניסה להתחמק ולבסוף ביקש לשמור על אנונימיות וטס אמש לחו"ל. "מבוקר עד ערב הייתי פוקד אנשים עבור הליכוד בשביל יולי, הייתי הולך לחברים, ידידים, מכרים, רופא המשפחה שלי – ככה הבאתי למעלה מאלף טפסים", סיפר לנוביק והוסיף, "אפילו לא היה לי משרד בכנסת". גרסתו אומתה במסמכים ובבדיקת פוליגרף ביוזמת חדשות 10.

איך אדלשטיין יכל לוותר על עוזר? הוא לא. הוא פשוט הגדיל את מצבת העוזרים בלשכתו מ-10 ל-16. איך הוא יכול לעשות את זה אם קודמיו הסתדרו עם עשרה בלבד? הוא יושב ראש הכנסת. הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה (גם לדאוג שהכנסת תפסיק להידרס על ידי הממשלה, אבל זה כבר סיפור אחר).

"מדובר בבעל תפקיד זוטר בלשכת יו"ר הכנסת"

עוקביי יודעים שאני לא אובייקטיבי בהקשר ליו"ר הכנסת. היתר הכניסה שלי לכנסת בוטל בעוד שהוענקו היתרים למקורביו שכלל לא מבקרים בה. למרות זאת ישנן ראיות למכביר לחוסר הממלכתיות שלו. פרלמנטאריות (מקידום חוק להדחת ח"כים ועד הפוליטיזציה של ערוץ הכנסת), וכעת גם פוליטיות: שילמו מהכיס שלכם כדי שמישהו שבסך הכל רצה לעבוד בלשכת היו"ר יישלח שוב ושוב לפקוד אנשים למענו.

מלשכת יו"ר הכנסת נמסר כי "מדובר בבעל תפקיד זוטר בלשכת יו"ר הכנסת ומתכונת העסקתו הייתה ב'משרת אמון', כדין. העובד פוטר לאחר פחות משנה בלבד בשל אי שביעות רצון. בכול מקרה, דבריו, המנסים בבירור לפגוע, מעוותים את המציאות ומנסים באמצעות חצאי אמיתות ליצור מצג שווא שקרי".

אותו זוטר, כאמור, השתכר בשכר עתק יחסית למזכיר בכנסת ואף זכה למכתב המלצה מיו"ר הכנסת לאחר סיום עבודתו

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
תומר אביטל

מייסד-שותף, כתב

גדלתי במקומונים - שם התאהבתי בעיתונות ולמדתי להשתמש בה לתיקון עולם. בהמשך עבדתי ב"מבט", "כלכליסט" ו"עובדה". סיקרתי את השלטון והבנתי שכלי תקשורת עצמאית ואקטיביסטי יכול להגביר את מחויבות נבחרי הציבור - לציבור. הבנתי שיחד אנחנו יכולים למנוע החלטות שלטוניות גרועות. אז ב-2014 ייסדתי את "מאה ימים של שקיפות" שבהמשך גדל ל"שקוף" ובזכות המו"לים שלנו - מייצר פוליטיקה איכותית יותר.

אני מאמין בכוחה של העיתונות העצמאית - לתקן את העולם. לא פחות.


בין לבין אני כותב פרוזה (חיברתי ספר מתח בשם "המשכן"), מוביל את נשנושי שירה ומרצה בסמינר הקיבוצים ובמרכז הבינתחומי. אפשר לקרוא עלי עוד פה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.