בית קברות לכתבות: לשכות שופטי העליון בדימוס

החלטנו לבדוק האם שופטי בית המשפט העליון בדימוס משתמשים בלשכה אותה מממן הציבור – גם כדי לנהל בוררויות במגזר העסקי, ולגזור קופון שמן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email


[av_button_big label='אזהרה! סיפור לא מעניין/לא חדש/לא חשוב זה הוא חלק מפרויקט ׳בית קברות לכתבות׳ (לחצו עלי)' description_pos='below' link='page,1673' link_target='_blank' icon_select='no' icon='ue800' font='entypo-fontello' custom_font='#0c0c0c' color='theme-color' custom_bg='#444444' color_hover='aqua' custom_bg_hover='#444444' av_uid='av-31mlbo'][/av_button_big]

החלטנו לבדוק האם שופטי בית המשפט העליון בדימוס משתמשים בלשכה אותה מממן הציבור – גם כדי לנהל בוררויות במגזר העסקי. הדבר לכאורה בעייתי משום שמבוררויות אלו הם גוזרים קופוני ענק ואלפי שקלים לשעה.
אלא שמסתבר שהבוררויות לא מתקיימות בלשכות השמורות להם בבית המשפט העליון, ולכן הסיפור הזה מובא למשכב כאן, בבית הקברות לכתבות. עם זאת אנחנו כבר פה, אז מהבדיקה התבררו הטבות לא ידועות של שופטים בדימוס, והנה הם:
לשכה בבית המשפט העליון, ומזכירה אחת שנותנת שירות לכלל השופטים בדימוס. איש משופטי בית המשפט העליון בדימוס לא מימש בשנים האחרונות את זכותו לתשלום עבור שירותי מזכירות אישיים והם נעזרים במזכירה הכללית. לאחרונה הוסף תקן סטודנט לטובת נשיאי בית המשפט העליון בדימוס.

מאיר שמגר - מחזיק לשכה אבל אין עם זה שום בעיה
מאיר שמגר – מחזיק לשכה אבל אין עם זה שום בעיה

הנה שמות השופטים בדימוס שמחזיקים כיום לשכות בבית המשפט העליון: הנשיא מאיר שמגר, הנשיאה דורית ביניש, הנשיא אשר גרוניס, המשנה לנשיא תיאודור אור, המשנה לנשיא אליהו מצא, המשנה לנשיא אליעזר ריבלין, השופט גבריאל, בך השופט צבי טל, השופט אליעזר גולדברג, השופט יצחק אנגלרד, השופטת דליה דורנר, השופט יעקב טירקל, השופטת אילה פרוקצ'יה, השופטת עדנה ארבל.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
תומר אביטל
מייסד-שותף, כתב גדלתי במקומונים - שם התאהבתי בעיתונות ולמדתי להשתמש בה לתיקון עולם. בהמשך עבדתי ב"מבט", "כלכליסט" ו"עובדה". סיקרתי את השלטון והבנתי שכלי תקשורת עצמאית ואקטיביסטי יכול להגביר את מחויבות נבחרי הציבור - לציבור. הבנתי שיחד אנחנו יכולים למנוע החלטות שלטוניות גרועות. אז ב-2014 ייסדתי את "מאה ימים של שקיפות" שבהמשך גדל ל"שקוף" ובזכות המו"לים שלנו - מייצר פוליטיקה איכותית יותר. אני מאמין בכוחה של העיתונות העצמאית - לתקן את העולם. לא פחות. בין לבין אני כותב פרוזה (חיברתי ספר מתח בשם "המשכן"), מוביל את נשנושי שירה ומרצה בסמינר הקיבוצים ובמרכז הבינתחומי. אפשר לקרוא עלי עוד פה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 6,691 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.