ערכת שאלות לפוליטיקאים

דירה להסתיר מספר 5 של שר הרווחה

תסכימו איתנו או לא - אבל העובדה שאתמול התנהל דיון ארוך בפריים-טיים על הצהרות הון בעקבות החשיפה, היא בדיוק מה שאנו רוצים שיקרה. חשיפה זו ואחרות לא קשורות למה כ"ץ ירש ומה לא, הן קשורות לניסיון להחדיר תרבות שקיפות חדשה
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

אמש חשפנו בחדשות 2 את הבית החמישי של שר הרווחה חיים כץ – מעבר לנכסים שכבר פרסמנו בכתבה הקודמת.

זה אבסורד שאנו צריכים לחשוף את נכסיהם אך אין לנו ברירה. נבחרי הציבור רוצים לשנות את המציאות שלנו אך רובם מסרבים בעקביות להציג לציבור כיצד זה ישפיע על כיסם.

צפו בכתבה:

https://youtu.be/Afp3AezUJZ4[/embed]

כץ הוא אולי שר מצטיין בתחום הרווחה אבל במקביל הוא אחד מ-120 שמשפיעים יותר מכל על שוק הדיור. אין בעיה שח״כ יחזיק מאתיים דירות ויצביע לכאן או לשם על חוקי שכירות (כץ הצביע נגדם אגב) – כל עוד כולם יודעים את היקף נכסיו, והוא נבחר גם על סמך המידע הזה.

״הרכוש הוצהר כחוק למבקר המדינה״, כץ מסר בתגובה, ״אני מצטער שהוריי נפטרו והורישו לי שתי דירות, ואני מתנצל שהוריה של אשתי נפטרו והורישו דירה״.

צילום מסך 2015‏.12‏.16 ב‏.11.06.55

תסכימו איתנו או לא – אבל העובדה שאתמול התנהל דיון ארוך בפריים-טיים על הצהרות הון בעקבות החשיפה, היא בדיוק מה שאנו רוצים שיקרה. חשיפה זו ואחרות לא קשורות למה כ"ץ ירש ומה לא, הן קשורות לניסיון להחדיר תרבות שקיפות חדשה. בעולם של היום בייחוד עם כל מה שחווינו, כל הסתרה שווה אייטם. אנו פועלים שזה בדיוק מה שיקרה.

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

מאת תומר אביטל

תומר אביטל
מייסד-שותף, לשעבר כתב ועורך ב"שקוף".

5 תגובות

 1. אין בי חיבה מיוחדת כלפי חיים כץ, אבל יצא לי להכיר אותו לפני שנים רבות דרך רעייתו המקסימה [באמת] רותי שהייתה בזמנו חברה קרובה שלי.
  אני מרגישה חובה לשתף את הידוע לי בעניין הדירות שלהם:
  ראשית, הוריה של רותי התגוררו ברמת-גן, באזור "עלית". הוריו של חיים התגוררו גם הם ברמת-גן, בשכ' קריית-בורוכוב, ובשלב מסויים בנו בית פרטי, אף הוא ברמת-גן, ועברו להתגורר בו. [לא ידוע לי אם מכרו את הדירה הישנה או שהמשיכו להחזיק בה]. בנוסף, הם החזיקו חנות ברח' עוזיאל ברמת-גן אשר לגביה לא ידוע לי האם הייתה בבעלותם או הוחזקה בשכירות].
  הן חיים והן רותי היו ילדים יחידים להוריהם. היוצא מכך הוא שכל אחד מהם היה יורש יחיד של הוריו, [ואין שום סיבה להניח כי מי מהם הודר מירושת הוריו].
  אין לי כל יכולת לדעת האם הדירות הספציפיות האלה עדיין בבעלותם כיום, או שנמכרו עם השנים, ואחרות נרכשו תמורתן, אבל ברור לי שמדובר ברכוש שהתקבל באופן חוקי לחלוטין.
  אין בדברים אלה כדי להצדיק העדר שקיפות כאשר ח"כ זה או אחר מצביע לכאן או לכאן בעניינים שייתכן שיש לו נגיעה אישית אליהם, אם אכן כך קרה כאן, אבל מהכותרות שלכם עולה ריח של 'האשמת' אדם בשל עצם היותו בעל נכסים, ולדעתי אין לכך מקום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 9,136 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

משוב על האתר החדש

אנחנו בתקופת הרצה, נשמח לכל פידבק.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!

תודה על המשוב!

בזכותך אנחנו משתפרים כל הזמן.

אם עדיין לא הצטרפת כמו"ל – אפשר לעשות את זה כאן.

מערכת שקוף.