ערכת שאלות לפוליטיקאים

חיפוש
Close this search box.
חיפוש

שקיפות כפויה – הדירות של שר הרווחה חיים כץ

מסתבר שבני הזוג כץ מתגוררים בבית פרטי צמוד קרקע בשוהם. בנוסף לכך מחזיק כץ בדירה מחולקת בגודל משותף של כ-100 מ"ר ברחוב הרב קוק בבני ברק. שתי הדירות המחולקות מושכרות כיום
הדפיסו את הכתבה

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

שר הרווחה חיים כץ מחזיק שלוש דירות: בית בשוהם, דירה במגדל יוקרה ובית נוסף המחולק לשתי דירות מושכרות.
זה אבסורד שאנחנו הם אלו שצריכים לחשוף את נכסיהם אך אין לנו ברירה. לנבחרי הציבור שמורה הזכות לשנות את המציאות שלנו מדי יום ולכן גם החובה לחשוף את הדרך בה השינויים האלו משפיעים על כיסם.

לפי המידע מסתבר שבני הזוג כץ מתגוררים בבית פרטי צמוד קרקע בשוהם. בנוסף לכך מחזיק כץ בדירה מחולקת בגודל משותף של כ-100 מ"ר ברחוב הרב קוק בבני ברק. שתי הדירות המחולקות מושכרות כיום. ב-2012 רכש כץ גם דירת מגורים בפרויקט המגדלים "גינדי גני תקווה". אשתקד נרשמה על הדירה – הממוקמת באחת הקומות העליונות – הערת אזהרה לטובת בנק הפועלים.הדירות של כץ

המידע על נכסי כץ נחשף כחלק ממבצע ׳שקיפות כפויה׳ שלנו: פרסום מידע על נכסי נבחרי ציבור שמסתייגים משקיפות ומאמינים שהם לא חבים לנו דין וחשבון.

כץ אגב מסרב גם לחשוף את תיק המניות שלו: הוא מחזיק ביחידות השתתפות בשווי מיליוני שקלים בשותפות הגז והנפט ישראמקו. במקביל הוא מסרב לחשוף את הונו ובכנסת הקודמת הצביע נגד החוק לחשיפת תיקי המניות של הח״כים ונעדר משאר ההצבעות על חוקי שקיפות.

בדהמרקר
בדהמרקר

אין בעיה שח״כ יחזיק 200 דירות ויצביע לכאן או לשם על חוקי שכירות (כץ הצביע נגד חוקי שכירות) – כל עוד כולם יודעים את היקף נכסיו, והוא נבחר גם על סמך המידע הזה.
המבצע ימשיך עד שיחוקקו חוקי שקיפות. אנחנו לא רוצים לדעת כמה יש לכם בעובר ושב – אנחנו כן דורשים לדעת את מפת האינטרסים המלאה והכמוסה שלכם.
בתגובה נמסר מטעמו של כץ כי ״מדובר בדיון פופוליסטי ולכן אין צורך להגיב״.

קול קורא

יש לכם הערות, הארות או ביקורת על הכתבה? מכירים מידע או סיפור שאנחנו לא?

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר:

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שקוף הוא כלי התקשורת העצמאי הגדול בישראל. פה תקראו עיתונות חוקרת, מעמיקה וביקורתית, בתחומי הון-שלטון-עיתון, עבודת הכנסת, משבר האקלים ועוד.

"עצמאי" אומר שכל המימון שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מ- 8,992 איש ואישה בדיוק כמוך. אנחנו לא לוקחים אגורה מבעלי הון או קרנות, אין פרסומות ואנחנו משוחררים משיקולי רייטינג. זו מהפכה: אנחנו היחידים בישראל שפועלים במודל הזה, באופן שמבטיח שנעשה עיתונות נקייה מאינטרסים ומלחצים פוליטיים, כזו שנכנסת לעובי הקורה ולא פוחדת לומר את האמת. כל תמיכה, בכל סכום, מאפשרת לנו להמשיך ולשנות את המציאות הישראלית, למען כולנו.

הירשמו לניוזלטר השקוף ונעדכן אתכם אחת לשבוע על כל החשיפות, התחקירים והפרסומים שלנו. מבטיחים לא לשלוח ספאם!